Türkiye diş fiyatları

Diş sorunları hayatımızın belirli dönemlerinde canınızı sıkabilir. En iyisi erkenden tedavi edilerek sorun ilerlemeden çaresine bakmak. Ama sadece diş korkusu değil insanların diş tedavilerini ertelemelerine neden olan. Diş fiyatları da özellikle beklenmeyen zamanlarda ortaya çıkması nedeni ile bütçeyi hazırlıksız yakalayabiliyor.

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile diş tedavi fiyatları hakkında konuştuk. Biz bir tablo istesek de kendisi bunun yanıltıcı olabileceğini belirtti. Diş Tedavisinde asıl olanın kişiye özel tedavi planı olduğunu belirten Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya tedavi planı oluşturulmadan tek tek tedaviler kalemi ile toplam maliyet belirlemenin imkansızlığından bahsetti. Biz her ne kadar söylediklerini anlamış gibi görünsek bile tek tek diş tedavi fiyatlarını yayınlamakta kararlıyız.

Tedavi ücretlerinin farklılık göstermesi ile ilgili olarak da sayın doktorumuzun anlattıklarını tam olarak anladık. Kendisine bize verdiği aydınlatıcı bilgiler nedeni ile teşekkür ediyoruz.

Fiyatlar neden mi farklı? En basit şekli ile anlatmak gerekir ise tedaviyi uygulayan kişiler farklı. Kullanılan malzemeler farklı. Canını yolda bulduğunu düşünenler için ucuz diş tedavileri yaptırmak gerçekten serbest. Hem de ucuz. Ama bizim bildiğimiz ucuz etin lezzetinin olmadığı. Yani lezzet ve afiyet olamayacağı. Bu nedenle atalarımızın dediği gibi ucuz mal alacak kadar zengin olmamak gerek. Sonunda daha pahalı maliyetler ile ortaya çıkan sorunların giderilmesi zorunda kalabilirsiniz.

İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE VE NİŞANTAŞI DİŞ FİYATLARI FARKLI MI?

Diş fiyatlarının semtlere göre fiyat değişikliği gösterdiğini düşünüyor olabilirsiniz. Aslında değişiklik gösteren diş malzeme ve teknisyen maliyetlidir. İyi bir dişi Nişantaşı’nda yapmak ile Küçükçekmece’de yapmak arasında maliyet bakımından fark yoktur. Klinik olarak gider kaleminde kira gideri değişiklik gösterse bile lüks semtler olarak bilinen Nişantaşı, Etiler, Ulus, Bağdat Caddesi gibi yerlerde diş klinikleri daha az metrekare alan üzerinde olduklarından Diğer Beylikdüzü, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Sefaköy, Florya, Halkalı, Avcılar, Bakırköy, Ataköy gibi yerlerde daha geniş metrekarelerde hizmet vermekte ve daha yüksek kiralar ödenmekte olabilir.

İşin kalitesi arttıkça şüphesiz fiyatı da artıyor. Peki kalitenin artması ne demek? Daha uzun ömürlü diş kullanmak demek. Yani tekrar diş yaptırmak gerekmemesi demek. Ucuz diş yapımında üç beş yılda bir defa diş yaptırmak gerekecek iken kaliteli diş kaplama ile belki de yirmi seneden daha fazla bir süre dişleri kullanmak mümkün olabilecektir. Gerçek maliyet hesabı yapıldığında ise aslında daha yüksek fiyatlı olan diş tedavisinin zaman içerisinde ödenen paranın hakkını verdiği ve hem sağlığımız hem de bütçemiz için bize büyük avantajlar sağladığı bir gerçek.

                             

 

DİŞ FİYATLARI 2018-2019

       
               
     
 
   
 
   
 
   
 
     
 
   
 
     
                             
   
 
ÖĞE MAĞAZA KATEGORİ     BİRİM FİYATI TOPLAM AÇIKLAMA        
    c DİŞ Çekimi Cerrahi Hizmet     150,00 TL 150,00 TL          
    c Gömük Yirmi Yaş Dişi Cerrahi Hizmet     500,00 TL 500,00 TL Röntgen gerekli        
    c İmplant Yapımı Cerrahi Hizmet     1.000,00 TL 1.000,00 TL Tomografi veya Panoramik        
    c Bego İmplant Market Ürün     1.500,00 TL 1.500,00 TL          
    c Diş Kaplama Geçici Market Ürün     150,00 TL 150,00 TL          
    c Porselen Diş Market Ürün                  
    c Zirkonyum Diş Kaplama Market Ürün                  
    c Diş Kesimi Protez Ürün     600,00 TL 600,00 TL          
    c Laminate Veneer Protez Ürün     750,00 TL 750,00 TL          
    c Tam Protez Eve Teslim Ürün     3.000,00 TL 3.000,00 TL          
    c Bölümlü Protez Eve Teslim Ürün     3.500,00 TL 3.500,00 TL          
    c Diş dolgusu Eve Teslim Ürün     280,00 TL 280,00 TL          
    c Kompozit dolgu Eve Teslim Ürün     280,00 TL 280,00 TL          
    c Süt dişi dolgusu Eve Teslim Ürün     250,00 TL 250,00 TL          
    c Kanal Tedavisi Bakkal Hizmet     500,00 TL 500,00 TL          
    c Lezyonlu diş kanal tedavisi Market Hizmet     600,00 TL 600,00 TL          
    c Retreatment Balık Pazarı Hizmet     75,00 TL 75,00 TL          
    c Diş taşı temizliği Balık Pazarı hizmet     280,00 TL 280,00 TL          

GÜNCEL FİYATLAR İÇİN FORM DOLDURARAK YAPTIRMAK İSTEDİĞİNİZ TEDAVİLERİ BELİRTİNİZ.

UCUZ FİYAT ARAYIŞINDA İSENİZ SİZE GÖNDERİLECEK FİYATLARIN UCUZ OLMADIĞINI ŞİMDİDEN BİLMENİZDE FAYDA VAR. KALİTELİ VE UZUN ÖMÜRLÜ DİŞ MALZEMELERİ VE TEDAVİLERİNİN UCUZ OLMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR.

Yapılan dişlerde farklı sorunlar ortaya çıkabilir. En çok görülen problem diş eti kanamasıdır. Diş kaplamaları diş eti ile birleşme bölgesinde diş etine baskı uygular ise diş etinde olaşım bozulur. Bu dolaşım bozukluğu diş eti hastalığının nedenidir. Diş etleri kanamaya başlar. Kısa süre içerisinde kızarık ve kanayan diş etleri koku yapar. Kanayan diş eti için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya kırmızı alarm veriyor demektedir. Bu kırmızı alarmı dikkate almalı ve mutlaka diş doktoruna kontrole gitmeliyiz. Diş tedavileri ertelendiğinde sorun giderek büyümektedir. Kanayan diş eti tedavi, edilmediğinde diş eti çekilmesi ve kemik hacminde azalma ile birlikte dişin kaybedilmesine neden olur. Zirkonyum diş kaplamalar ile diş eti sağlığının korunabileceği söylense de bu durum ancak anatomik sınırlar dahilinde uygulanan zirkonyum diş için geçerlidir. Diş eti ile ilişkisi gerektiği gibi değil ise yine diş eti kanaması olacaktır. Malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun uygulanma biçimi diş kaplamasının ömrünü belirleyen faktördür.

[contact-form-7 404 "Not Found"]
İŞLEM2019 FİYATI TL2020 FİYATI TL
Zirkonyum Diş Kaplama750 TL1000 TL
Porselen Diş Kaplama600 TL800 TL
İmplant Uygulama Ücreti1000 TL1200 TL
İmplant Yerli900 TL1100 TL
İmplant İthal1500 TL1750 TL
Bego İmplant1300 TL1500 TL