2017 İMPLANT DİŞ FİYATLARI

Eksik diş yerine uygulanan implantlar 2017 yılında döviz fiyatları artışından engellenmeden önceki yıllarda uygulanan fiyatlarıyla uygulanabilecektir. İmplant fiyatları klinikler arasında farklılık gösterir. İmplant diş fiyatları nın farklılık göstermesi her kliniğin değişik marka implantlar kullanılmasının yanı sıra başka birçok faktörden etkilenir. İmplantların değişik fiyatlar ile uygulanıyor olması kullanılan implant malzemesi ne, hizmet kalitesine ve implantın garanti süresine bağlı olduğu gibi implant üzerine uygulanacak protez türüne de bağlıdır. İmplant üzerine tek bir kaplama mı, yoksa bir köprü mü veya bir hareketli protez mi uygulanıyor olacağı  implant fiyatlarını etkiler.

İmplant Markasına Göre Fiyatları

Diş hekimliği alanında kullanılan 300’den fazla implant markası vardır. Türkiye’de en çok bulunan implant markaları Almanya, İsviçre, Amerika, İsrail, Çin ve Kore’den ithal edilir. Tabii ki implantın kalitesi üretildiği ülke ile doğrudan bağlantılı değildir. Ancak genel olarak kontrolün yüksek olduğu Avrupa ülkelerinde üretilen implantların daha uzun ömürlü ve sorunsuz olarak uygulanabileceğini gözlemlemekteyiz. Bunların yanı sıra yerli implant markaları da piyasadaki yerini almıştır. İzmir’de ve Trabzon’da bulunan implant üreticileri pazarda fiyat rekabetleri ile pazardaki yerini almış durumdadır. İstanbul implant üretimi konusunda ilk başlarda iddialı görünse de şirket yapısındaki ortaklık sorunları nedeniyle firma iyi yol kat edememiştir.

İmplant üretim yerinin implant fiyatını etkileyen bir faktör olduğunu söyledikten sonra implant tedavisini uygulayan hekimin profesyonelliği bu konudaki eğitimi ve tecrübesinin ve implant fiyatlarını etkilediğini söylemeye sıra geldi. Bazı kliniklerede tecrübeli bir hekim için implant uygulamak kolay ve hızlı bir işlem olabilir. Bu durumda implant fiyatının düşmesi beklenir. Ancak zaman içerisinde hekim bu konudaki başarısını ispatladığı için ondan implant tedavisi yaptırmak için gelen hasta sayısında önemli bir miktar artış olacaktır. Hekim bu işi hakkını vererek yaptığını gördüğünde de neden daha ucuza yapayım? diyerek hak ettiği ücreti talep eder. Ucuz implant yapmaz.

Bu nedenle iyi bir hekimden ucuz fiyatta ihtilal beklentisi içerisinde girmemek gerekir yapılan implantın ilerleyen zamanlarda sorun çıkarmadan sağlıklı bir şekilde kullanılması istenir. İmplant uygulamalarında uzun vadede ortaya çıkabilecek sorunların giderilmesi klinik için bir maliyet oluşturur. İmplant uygulaması yaptıracağınız kliniği seneler sonra bile ziyaret ettiğimizde size yapılan işleme sahip çıkması ve doktorunuz ile birebir görüşme imkânımız olması implant fiyatlarının ucuz olmasından daha önemlidir.

İmplant Üzerindeki Dişin Kalitesi

Eksik diş tedavisinde sadece implant vidasını koymanın yeterli olmadığını biliyoruz. İmplant vidası üzerine uygulanacak bazen tek bir diş kaplaması bazen bir köprü bazen de hareketli protez olabilir. İmplant uygulaması için fiyat araştırması yapan hastaların üst yapı ile birlikte kendilerine bu işlemin ne kadar maliyeti olacağını öğrenmesi gerekir. Çünkü implantın fiyatı ucuz olsa da pek önemli değildir. İmplant üzerine uygulanacak protez ile birlikte sağlıklı ve uzun ömürlü kullanılacak bir sisteme ihtiyaç vardır.

İmplant her ne kadar uygun fiyatta mal edilse de, üzerine yapılacak protez kişiye özel üretileceği için bazen implant dan daha yüksek fiyatlar ödenmesi gerekebilir. İmplantı sağlıklı bir şekilde çene kemiğinde yerini almasından sonra en önemli konu uzun yıllar sağlıklı fonksiyonel bir şekilde kullanılacak implant üzeri diş protezi yapılmasıdır.

İmplantın cerrahi aşamaları ve uygulaması:

Öncelikle bir cerrahi aşama bir de protez yapım aşaması olduğunu bilmek gerekir.

Diş Cerrahi operasyonu
Diş Cerrahi operasyonu

Cerrahi aşama implantın yerleştirilmesi işlemidir. Tek aşama ile uygulanan implantlar için cerrahi işlemden sonra implant üzeri tam olarak kapatılmaz ve ağız içerisinde implantın açıldığı görülür. Tekbir cerrahi gerektirmesi bu işlemin avantajlıdır. Ancak iyileşme döneminde implant üzeri ağız ile birleşiktir ve böyle olması bakteri tutulması ve enfeksiyon bakımından risk teşkil eder.

İki aşamalı cerrahi ile implant uygulamasında önce implant kemik içerisine yerleştirilir ve üzeri diş eti ile kapatılır bir hafta sonra dikiş alındığında ağız içerisinde implant ile ilgili herhangi bir görüntü yoktur. İyileşme döneminde implantın üzeri tam olarak görüldüğü için enfeksiyon riski yok denecek kadar azdır. Kemik yapısına ve implant türüne göre gerekli olan bekleme süresi tamamlandığında ikinci cerrahi ile implant olan bölge diş eti açılarak iyileşme başlığı takılır ve ikinci cerrahi aşaması tamamlanmış olur ikinci cerrahi daha sonra 7 -10 günlük bir iyileşme dönemini ihtiyaç vardır sonrasında ağız içerisinden alınacak ölçü ile implant üzeri protez uygulaması Randevu için 0212616979 numaralı telefondan Küçükçekmece İstanbul üzerinde bulunan kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Florya Sefaköy, Avcılar, Beylikdüzü, Bakırköy, Merter, Bahçelievler bölgelerinden metrobüs ile kolayca gelebilirsiniz.

Error: Contact form not found.

 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 209

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂