DİŞ TEDAVİ FİYATLARI

Diş sorunları hayatımızın belirli dönemlerinde canınızı sıkabilir. En iyisi erkenden tedavi edilerek sorun ilerlemeden çaresine bakmak. Ama sadece diş korkusu değil insanların diş tedavilerini ertelemelerine neden olan. Diş fiyatları da özellikle beklenmeyen zamanlarda ortaya çıkması nedeni ile bütçeyi hazırlıksız yakalayabiliyor.

Zirkonyum ve implant fiyatları
Zirkonyum diş fiyatları ve implant fiyatları

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile diş tedavi fiyatları hakkında konuştuk. Biz bir tablo istesek de kendisi bunun yanıltıcı olabileceğini belirtti. Diş Tedavisinde asıl olanın kişiye özel tedavi planı olduğunu belirten Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya tedavi planı oluşturulmadan tek tek tedaviler kalemi ile toplam maliyet belirlemenin imkansızlığından bahsetti. Biz her ne kadar söylediklerini anlamış gibi görünsek bile tek tek diş tedavi fiyatlarını yayınlamakta kararlıyız.

Tedavi ücretlerinin farklılık göstermesi ile ilgili olarak da sayın doktorumuzun anlattıklarını tam olarak anladık. Kendisine bize verdiği aydınlatıcı bilgiler nedeni ile teşekkür ediyoruz.

Fiyatlar neden mi farklı? En basit şekli ile anlatmak gerekir ise tedaviyi uygulayan kişiler farklı. Kullanılan malzemeler farklı. Canını yolda bulduğunu düşünenler için ucuz diş tedavileri yaptırmak gerçekten serbest. Hem de ucuz. Ama bizim bildiğimiz ucuz etin lezzetinin olmadığı. Yani lezzet ve afiyet olamayacağı. Bu nedenle atalarımızın dediği gibi ucuz mal alacak kadar zengin olmamak gerek. Sonunda daha pahalı maliyetler ile ortaya çıkan sorunların giderilmesi zorunda kalabilirsiniz.

İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECE VE NİŞANTAŞI DİŞ FİYATLARI FARKLI MI?

Diş fiyatlarının semtlere göre fiyat değişikliği gösterdiğini düşünüyor olabilirsiniz. Aslında değişiklik gösteren diş malzeme ve teknisyen maliyetlidir. İyi bir dişi Nişantaşı’nda yapmak ile Küçükçekmece’de yapmak arasında maliyet bakımından fark yoktur. Klinik olarak gider kaleminde kira gideri değişiklik gösterse bile lüks semtler olarak bilinen Nişantaşı, Etiler, Ulus, Bağdat Caddesi gibi yerlerde diş klinikleri daha az metrekare alan üzerinde olduklarından Diğer Beylikdüzü, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Sefaköy, Florya, Halkalı, Avcılar, Bakırköy, Ataköy gibi yerlerde daha geniş metrekarelerde hizmet vermekte ve daha yüksek kiralar ödenmekte olabilir.

İşin kalitesi arttıkça şüphesiz fiyatı da artıyor. Peki kalitenin artması ne demek? Daha uzun ömürlü diş kullanmak demek. Yani tekrar diş yaptırmak gerekmemesi demek. Ucuz diş yapımında üç beş yılda bir defa diş yaptırmak gerekecek iken kaliteli diş kaplama ile belki de yirmi seneden daha fazla bir süre dişleri kullanmak mümkün olabilecektir. Gerçek maliyet hesabı yapıldığında ise aslında daha yüksek fiyatlı olan diş tedavisinin zaman içerisinde ödenen paranın hakkını verdiği ve hem sağlığımız hem de bütçemiz için bize büyük avantajlar sağladığı bir gerçek.

               

 

DİŞ FİYATLARI 2018-2019

    
        
   
 
  
 
  
 
  
 
   
 
  
 
   
               
  
 
ÖĞEMAĞAZAKATEGORİ  BİRİM FİYATITOPLAMAÇIKLAMA    
  cDİŞ ÇekimiCerrahiHizmet  150,00 TL150,00 TL     
  cGömük Yirmi Yaş DişiCerrahiHizmet  500,00 TL500,00 TLRöntgen gerekli    
  cİmplant YapımıCerrahiHizmet  1.000,00 TL1.000,00 TLTomografi veya Panoramik    
  cBego İmplantMarketÜrün  1.500,00 TL1.500,00 TL     
  cDiş Kaplama GeçiciMarketÜrün  150,00 TL150,00 TL     
  cPorselen DişMarketÜrün         
  cZirkonyum Diş KaplamaMarketÜrün         
  cDiş KesimiProtezÜrün  600,00 TL600,00 TL     
  cLaminate VeneerProtezÜrün  750,00 TL750,00 TL     
  cTam ProtezEve TeslimÜrün  3.000,00 TL3.000,00 TL     
  cBölümlü ProtezEve TeslimÜrün  3.500,00 TL3.500,00 TL     
  cDiş dolgusuEve TeslimÜrün  280,00 TL280,00 TL     
  cKompozit dolguEve TeslimÜrün  280,00 TL280,00 TL     
  cSüt dişi dolgusuEve TeslimÜrün  250,00 TL250,00 TL     
  cKanal TedavisiBakkalHizmet  500,00 TL500,00 TL     
  cLezyonlu diş kanal tedavisiMarketHizmet  600,00 TL600,00 TL     
  cRetreatmentBalık PazarıHizmet  75,00 TL75,00 TL     
  cDiş taşı temizliğiBalık Pazarıhizmet  280,00 TL280,00 TL     

GÜNCEL FİYATLAR İÇİN FORM DOLDURARAK YAPTIRMAK İSTEDİĞİNİZ TEDAVİLERİ BELİRTİNİZ.

UCUZ FİYAT ARAYIŞINDA İSENİZ SİZE GÖNDERİLECEK FİYATLARIN UCUZ OLMADIĞINI ŞİMDİDEN BİLMENİZDE FAYDA VAR. KALİTELİ VE UZUN ÖMÜRLÜ DİŞ MALZEMELERİ VE TEDAVİLERİNİN UCUZ OLMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR.

Yapılan dişlerde farklı sorunlar ortaya çıkabilir. En çok görülen problem diş eti kanamasıdır. Diş kaplamaları diş eti ile birleşme bölgesinde diş etine baskı uygular ise diş etinde olaşım bozulur. Bu dolaşım bozukluğu diş eti hastalığının nedenidir. Diş etleri kanamaya başlar. Kısa süre içerisinde kızarık ve kanayan diş etleri koku yapar. Kanayan diş eti için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya kırmızı alarm veriyor demektedir.

Bu kırmızı alarmı dikkate almalı ve mutlaka diş doktoruna kontrole gitmeliyiz. Diş tedavileri ertelendiğinde sorun giderek büyümektedir. Kanayan diş eti tedavi, edilmediğinde diş eti çekilmesi ve kemik hacminde azalma ile birlikte dişin kaybedilmesine neden olur. Zirkonyum diş kaplamalar ile diş eti sağlığının korunabileceği söylense de bu durum ancak anatomik sınırlar dahilinde uygulanan zirkonyum diş için geçerlidir. Diş eti ile ilişkisi gerektiği gibi değil ise yine diş eti kanaması olacaktır. Malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun uygulanma biçimi diş kaplamasının ömrünü belirleyen faktördür.

 

İŞLEM2019 FİYATI TL2020 FİYATI TL
Zirkonyum Diş Kaplama750 TL1000 TL
Porselen Diş Kaplama600 TL800 TL
İmplant Uygulama Ücreti1000 TL1200 TL
İmplant Yerli900 TL1100 TL
İmplant İthal1500 TL1750 TL
Bego İmplant1300 TL1500 TL

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 207

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂