Dikişsiz implant

 Dikişsiz implant devri

İmplant tedavilerini daha kolay bir hale getiren bilgisayarlı tomografi tekniği, diş etine kesi ve dikiş atılmadan implantların yerleştirilmesine olanak sağlıyor.Gelişen teknoloji ile birlikte diş tedavileri de artık daha kolay ve acısız gerçekleştirilmeye başladı.

İmplant diş yapım tekniği
İmplant diş yapım tekniği

Günümüzde kullanılan implant tedavileri  bilgisayar teknolojisinin tıpta yaygınlaşmasının implant uygulamalarında çığır açtı.

“Bilgisayarlı tomografi tekniği ile kişiye özel üç boyutlu çene modelleri elde edebilirsiniz. Bunun içinde tedaviye başlamadan önce implant yapılacak hastadan, çenesinin bilgisayarlı tomografisini istiyoruz. Daha sonra özgün yazılım ve programlar yardımıyla implantların konumu ve en doğru yerleri saptanıyor. Hekim, bu veriler kullanılarak hastaya cerrahi bir kılavuz hazırlanıyor. Kılavuz yardımıyla hekim, önceden planlanan yerlere implantları yerleştiriyor. Böylece operasyon sırasında beklenmedik kötü sürprizler de engellenmiş oluyor. Diş etinde hafif bir kesik oluşturularak ve dikiş atılmadan işlem bitirilebiliyor.”

İmplant tedavisinde kullanılan bilgisayarlı tomografi yönteminin avantajları hakkında da bilgi veren diş hekimi

“Bu yöntem ile implant operasyonu esnasında doğabilecek istenmeyen durumlar minimuma indirilir. Hastaya kendi çenesi üzerinde görsel olarak bilgi verilmesi, kişinin tatmin olmasını sağlar. Operasyon süresi kısalır. Hekim, tehlike doğurabilecek tüm riskli anatomik oluşumları daha önceden net olarak görür. Estetik ve işlevsel açıdan en doğru protezin yapılmasını sağlar. Diş etinde kesi yapılmadan ve dikiş atılmadan implantları yerleştirme olanağı sunar” diyor.

İstanbul Küçükçekmece Diş kliniği Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya bu yöntem ile uygulanan implant fiyatlarının diğer cerrahi teknikler ile uygulanan implant ücretleri ile aynı olduğunu belirtti. Cerrhi guide yapılır ise ek olarak ücret alındığını belirten diş hekimi Sertaç Kızılkaya uygun vakalar için kliniklerinde bu yöntemi zaman zaman tercih ettiklerini belirtti.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 203

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂