DİŞ BEYAZLATMA

Saç, göz ve ten rengi gibi dişlerin rengi de kişiden kişiye farklılıklar göstermekte ve karakteristik yapımızı oluşturmaktadır. Günümüzde estetik kaygılar ve yüz güzelliğine olan ilgi arttıkça ortodonti ve diş beyazlatmaya olan gereksinim de artmıştır. Her bireyin kendi diş rengi ve tonu diğer bireyden farklı olduğu gibi aynı bireyde zamanla ve çay, kahve, kola gibi renkli içecekler ve yiyecekler gibi dış etkenlerle de dişlerinin renginde değişim görülmekte ve diş fırçalama ile de önlenememektedir.

Beyond Sistem ile Diş Beyazlatma Tedavi Prosedürü

1. Tedavi öncesi bir muayene olun ve bireysel durum için en iyi tedavi planını belirlemek için diş hekiminize danışın. 

2. Mevcut diş rengini belirleyin.

3. Dudak koruma kremi uygulayın ve koruyucu gözlükleri hastanın üzerine yerleştirin.

4. BEYOND® FlexiBlue Yanak Retraktörünü takın.

5. Dişleri ve diş etlerini kurutun

6. Karıştırma ucunu beyazlatıcı jelli çift namlulu şırınga üzerine takın ve dişlerin kuru yüzeyine 2-3 mm Osmo ™ Beyazlatıcı Jel katın.

7. BEYOND® Hızlandırıcı lambayı hastanın dişlerine 90 ° açı yerleştirin ve ilk 12 dakikalık döngüye başlayın.

8. 12 dakikalık döngünün sonunda, beyazlatıcı jelini çıkarmak için kuru emmeyi kullanın. Su ile durulamayın. Adımlar 5-7’yi tekrarlayın   12 dakika tedavi döngüsü için iki kez daha uygulama yapabilirsiniz. 

9. Son 12 dakikalık döngünün sonunda jel, yanak retraktörü, gazlı bez ve koruyucu gözlükleri çıkarın ve hastanın ağzını su ile durulamasını isteyin.

10. Hastaya yeni beyaz diş rengini gösterin.

Osmo ™ Beyazlatıcı Kalem Talimatları :

Osmo ™ Beyazlatıcı Kalem’den başlığı çıkarın.

2: Kalemin fırçasında bir damla görünene kadar (tıklatarak) kalemin altındaki düğmesine basın (damla görünmeden önce ilk kez 15-20 tıklama gerekebilir).

3: Yanak retraktörü kullanmıyorsanız, hastayı dudakları dişlerden uzak tutarak geniş tutun. Osmo ™ Beyazlaştırıcı Kalem ince bir katman dişlerin veya dişlerin kaçınarak, dişlerin ön yüzeyine doğrudan uygulayın. Ağzı 30 saniye açık tutun.

4: Ağız on dakika sonra çalkalanabilir.

5: Bitirince kapağı yerine takın.

DİŞ BEYAZLATMADA DİKKAT EDİLECEK ÖNEMLİ HUSUSLAR

Hamile kadınlar veya 18 yaşın altındaki kişiler prosedüre tabi tutulmazlar. Herhangi bir hasta şiddetli diş hassasiyeti bildirirse beyazlatma prosedürünü sonlandırın ve flüorür ile işlemden önce beyazlatıcı jelin tümünü çıkarın. Beyazlatıcı Kalemi evde kullanmak için en iyi beyazlatma sonuçları için tükürük çıkışı en düşük seviyede olduğu için geceleri kullanın. Beyazlaştırma kalemi kullandıktan sonra 30 dakika içinde yemeyin veya içmeyin.

Güzel ve estetik bir gülümsemeye sahip olmak için düzgün dişlerin mevcudiyeti kadar beyaz dişlere sahip olmak da önemlidir. Böylece daha genç ve sağlıklı bir yüz estetiği ve güzel bir gülüş elde edilmiş olunur.

Diş beyazlatma diş hekiminizin hazırladığı plaklarla evde kendiniz uygulayabileceğiniz gibi tek seansta muayenehanede uygulanan yöntemlerle de yapılabilmektedir.

Kliniğimizde yeni ve etkin bir ürün olan Beyond Plus marka beyazlatma cihazı kullanılmaktadır. 30 dakika süren tek seans ile diş renginde 2-3 ton beyazlama sağlanmaktadır.

Diş beyazlatma fiyatları uygulanan yönteme göre farklılık göstermektedir. Tek diş veya bölgesel diş beyazlatma fiyatları hakkında klinikte muayene olduğunuzda net bilgi alabilirsiniz. Her ilde ve her klinikte size farklı fiyatlar verilebilir. Bu hekimin tecrübesi kullandığı ilaç ve klinik giderleri ile ilgili olarak değişkenlik gösterir.

Dişlerinizin bu işlem için ne kadar uygun olduğunu öğrenmek için sadece bir telefon açıp randevu almanız yeterli. Diş hekimi muayenesi olmadan diş yapınız ve diş beyazlatma işlemi için uygun bir aday olup olmadığınız belirlenemez. Aklınızda daha fazla soru işareti bırakmadan hem diş renginizi hem de mevcut dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlığı ile ilgili bilgileri alabilirsiniz. İstanbul Küçükçekmece Cennet metrobüs durağının hemen yanında bulunan Korudent Diş Kliniğinden Dİş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya 02126616979 numaralı telefon ile ulaşabilirsiniz.

Muayene olduğunuzda eski diş tedavilerinizden ve gelecekteki diş sağlığınız hakkında bilgiler alıp dişlerinizi nasıl daha uzun ömürlü kullanabileceğinize kadar birçok bilgi edineceksiniz. Bir ömür boyu sağlıklı dişlere sahip olmanın sihirli formülü zamanında kontrol ve sorun büyümeden önlem almaktır. Unutmayın diş çürüğü iyileşmez ve diş eti hastalığı kendiliğinden tedavi olmaz. Diş hekimi kontrollerinizi senede 1 defa aksatmadan yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Diş Hekimi

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 186

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂