Diş Beyazlatmada dişlerim sızlarmı?

Estetik olarak beyaz dişler hepimizin hayalini süsler. Modern diş hekimiği kendi dişlerimizin rengini açarak hayalimizdeki beyaz dişlere kavuşmamızı sağlıyor. Bunları duymak hepimizin hoşuna gidiyor. Ancak sıra uygulamaya geldiğinde bu işlemler hiç de öyle duyduğumuz gibi olmuyor. Kimsenin elinde sihirli değnek yok çünkü.

Dişlerin beyazlatılabilmesi için gerekli bazı koşullar var. Bu yazımızda sizlere bunlardan bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz gibi sizin için olduğu gibi hepimiz için geçerli olan ilk kural yazıların genel bilgilendirme mahiyetinde olduğu ve tedavi planlarının ve sonuçların her hasta için farklı olduğu gerçeğidir. Ne yazık ki her zaman hayallerimiz gerçek olamıyor. Ancak bilgi ve tecrübe ile daha iyi şartlarda yaşama imkanımız her zaman var.

Şimdi gelelim dişlerimizin nasıl beyazlayacağına…

Piyasada birçok ürün var dişleri beyazlatmak için. Bunların her biri de farklı ambalaj ve fiyatlarda. Birde diş hekimleri dişleri beyazlatıyor ama fiyatlar daha yüksek. Aslında hiç bir şey bilmeye gerek yok tabiiki pahalı olan en iyisidir demeden önce bunu nedenlerini öğrenelim.

Öncelikle dışarıda satılan ve dişlerinizi beyazlatacağını iddia eden ürünlere aldanmayın. Öyle rastgele ürünler ile dişleriniz maalesef beyzalamaz tam aksine zarar görme ihtimali bile vardır.

Diş hekimi kontrtolünde yapılacak diş beyzalatma işlemlerinde tam olarak kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Çünkü mesleki eğitim ve bilgi ile sorumluluk bir aradadır ve sertifikalı onaylı ürünler kullanılır. Bu ürünlere sizin bilgi olarak hakim olma ihtimaliniz yoktur.

Her diş yapısı için diş hekimi farklı diş beyazlatma yöntemi belirleyebilir. Seanslar sırasındaki hassasiyet ve renk değişimine göre de sizin tedavinizin akışını yönlendirir.

Diş hekimleri sizi için en iyi beyazlatma yöntemini seçerken ağzınızda bulunan dişlerin durumuna bakar. Dolgu çürük veya aşınma olup olmadığını kontrol eder. Mevcut dolguların durumu diş beyazlatma işleminden önce mutlaka kontrol edilmelidir..

Eğer diş sıkma gıcırdatma gibi alışkanlığınız var ise mutlaka diş hekiminizi bu konuda bilgilendiriniz.

Diş hekimi size diş beyazlatma ile ilgili yüksek vaatlerde bulunmayacaktır. Çünkü tebeşir beyazı dişler beyzalatma işlemi ile bile elde edilemez. Ancak dişlerinizin daha açık renk tonuna kavuşacağı kesindir. Mevcut renginizden gaha açık ve sizin için mutluluk kaynağı olacak sağlıklı ve beya dişler için mutlaka diş hekiminiz ile görüşünüz. Sormak isteiğiniz konuları iletişim formu ile yazabilirsiniz.

Error: Contact form not found.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 161

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂