Diş Kaplamaları

Kaplama Diş nedir?

Bir kaplama yanlış tırnak bir çivi üzerinde uyuyor gibi, bir dişin ön yüzeyini üzerine uyacak şekilde yapılan porselen ince bir tabakadır. Bazen doğal rengin ‘kompozit’ malzeme yerine porselen kullanılmaktadır.

Kaplama ne zaman gerekir?

Kaplamalar dişlerinizin rengi, şekli ve konumunu artırabilir. Porselen bir kesin gölge bir tek renksiz diş geliştirmek veya ön dişleri hafifletmek için doğru renk vermek için seçilebilir. Bir kaplama bir yontma diş yine bütün görünmesini sağlayabilirsiniz. porselen kırık kısmını yerine daha kalın bir bölümü ile, dişin ön tamamını kapsar. Kaplama, aynı zamanda ortodonti (parantezler) uygun olmadığı durumlarda, küçük boşlukları kapatmak için de kullanılabilir. Bir diş biraz pozisyon dışında ise, bir kaplama bazen başkaları ile uyumlu hale getirmek için monte olabilir.

Kaplama avantajları nelerdir?

Kaplamalar dişler doğal ve sağlıklı görünmesi. Çok ince ve özel bir güçlü yapıştırıcı ile yerinde tutulur, çünkü diş çok az hazırlanması gereklidir. Kaplama Bazı türleri hiç bir hazırlık gerekmez.

Dişleri kaplama için hazır mısın?

Dişin parlak dış emaye yüzeyin bir kısmını kaplar, daha sonra yerinde kalıcı olarak bağlanmış olabilir olduğundan emin olmak için, çıkarılabilir. uzaklaştırıldı emaye miktarı küçük ve diş aynı boyutta bozulmayacak şekilde monte edilecek kaplama kalınlığı ile aynı olacaktır. Bir lokal anestetik (enjeksiyon) hiçbir rahatsızlık, ama genellikle bu gerekli değildir emin olmak için kullanılabilir. Diş hazırlanmıştır sonra, diş ekibi ‘izlenimini’ (kalıp) alacak. Bu kaplama yapmak için gerekli her türlü diğer bilgilerle birlikte, diş teknisyeni verilecektir. Çevredeki dişlerin rengi kaplama tamamen doğal görünecek emin olmak için bir gölge kılavuz üzerinde eşleşti.

Ne kadar sürer?
Bir kaplama en az iki kez alır. İlk diş hazırlamak ve gölge maç için, ve ikinci sığacak etmektir. Yerde yapıştırma önce, diş hekiminiz size onunla mutlu olduğundan emin olmak için size diş kaplama gösterecektir. Yerinde bir kaplama Yapışma diş üzerinde sıkıca tutan özel bir yapıştırıcı ile yapılır.

Ben ziyaretler arasında geçici bir kaplama ihtiyacınız olacak?

Dişin hazırlanması o kadar hafif olduğu için muhtemelen geçici bir kaplama gerekmez. Diş hazırlandıktan sonra çok aynı bakacağız, ama biraz daha az düzgün hissedeceksiniz.

Kaplama takılmıştır sonra ne olur?
Bu monte edildikten sonra sadece küçük ayarlamalar kaplama yapılabilir. Bu herhangi bir değişiklik yapılmadan önce buna alışması için bir süre beklemek en iyisidir. Diş takım muhtemelen kontrol ve bir hafta ya da bu yüzden takılmıştır sonra lehçe, ve onunla mutlu olduğundan emin olmak isteyeceksiniz.

Kaça mal olacak?
Bu tedavi maliyetleri uygulamaya pratikte değişebilir bu nedenle tedaviye başlamadan önce diş ekibi ile ücretleri ve tedavi seçeneklerini tartışmak önemlidir.

Bir kaplama ne kadar süre sürecek?
Kaplamalar yıllarca sürmelidir; ama onlar sadece kendi diş can gibi, chip veya kırılabilir. Diş ekip, her kaplama sürmelidir ne kadar size anlatacağım. Küçük cips tamir edilebilir, ya da gerekirse yeni bir kaplama ile donatılmış.

Doğal renkli dolgu malzemesi ön dişlere küçük onarım için kullanılabilir. Diş dolgu destekleyebilir, ama kırık diş köşeleri için çok iyi çalışmayabilir Bu mükemmel. Her bir dişin ve dolgu malzemesi arasında birleştirme olacaktır.

Kron onlar, kırılmış çok büyük bir dolgu zayıflamış olan, ya da vardı ya, çünkü – güçlendirilmesi gerekmektedir dişler için kullanılan kök kanal tedavisi .

Diş Bakımı
Çocuk Diş
Kozmetik Diş Hekimliği
Köprü ve kısmi protez
Kozmetik tedavi
Taçlar
İmplantlar
Diş beyazlatma
Kaplamalar
Beyaz dolgular
Sakız Hastalığı
Ağız ve Vücut
Ağız Kanseri
Ağız Koşulları
Yaşlı İnsanlarDiş Bakımı
Estetik Diş Hekimliği

 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 196

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂