Diş Taşı Temizliği ve Fiyatları

Bakteri plağı dişlerin üzerinde sertleşir ve diş ile diş eti çevresinde sert bir tabaka oluşur. Bu tabakaya diş taşı adı verilir. Her insanda diş taşı oluşumu zamanı ve miktarı farklı olur. Bazı bazı insanlarda daha fazla diş taşı oluşmasına rağmen bazı insanlarda yeterli fırçalama yapılmasa bile diş taşı oluşmadığı gözlenir. Bu yazıda diş taşı temizliği fiyatları, diş taşı temizliği, diş taşı temizliği nasıl yapılır, diş taşı temizliği sonrası sigara içimi hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Diş Taşı Temizliği Nasıl Yapılır?

Dişeti Hastalığı
Diş eti hastalığı oluşum evreleri Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya 05433474347

İşlem genellikle 30 dakika içerisinde tamamlanır. Diş taşlarınızın miktarına göre işlem süresi ve seans sayısı değişiklik gösterebilir. Senede bir defa düzeli olarak diş taşı temizliği yaptırılması gerekir. Diş taşı temizleme fiyatı diş ömrünü uzattığı için mutlaka karşılığını alacağınız bir hizmettir. En iyi diş temizliği zamanında gidilen diş temizliğidir. Diş hekimi özel bir cihaz yardımı ile diş üzerindeki diş taşlarını çıkarır. Diş eti hastalığının nedeni olan bu taşlar diş kaybına bile neden olabilmektedir. Diş kirleri ve diş üzerindeki çay kahve sigara lekeleri temizlenir. Diş eti hastalığının adım adım ilerleme şeklini yandaki resimde görmektesiniz. Birinci ve ikinci evrelerde diş temizliği için doktora gittiğinizde hastalık ilerlemez. Kemik kaybının başladığı üçüncü evrede geç kalmış olursunuz. Zaman içerisinde dişler sallanarak çekilmek zorunda kalınır.

 

Diş Taşı Temizliği Kampanya

Diş taşı temizliği fırsatları, diş taşı temizliği İstanbul, kampanyaların uygulandığı grup mantığı ile hareket etmenin fiyat avantajı sağladığı gerçeğinin bir yansımasıdır. İndirimli diş taşı fiyatı 200 TL olarak uygulanabilmektedir. Randevu almak için WhatsApp hattımızdan 05493474347 diş temizleme kampanya fiyatı öğrenebilirsiniz.

Diş taşı bazen sarı renkli bazen de kahverengi bir görüntü i̇le kolayca fark edilebilir. Diş eti altında oluşan diş taşları ancak diş hekimi tarafından tespit edilebilir. Dişlerde bakteri plağı zaman içerisinde sertleşir ve diş taşına dönüşür demiştik. Diş taşları özellikle dişeti ile birlikte bölgede yapıştır. Yüzeysel bir temizleme ile değişik üzerindeki bakteri plağına temizlemek mümkün değildir. Ancak iyi bir fırçalama bakteri planı dişler üzerinden uzaklaştırılabilir. Doğru fırçalama yapmak bakteri planının uzaklaştırılması son derece önemlidir. Diş üzerinde biriken bakteri plağı milyonlarca mikroorganizma içerir.

Diş üzerinde biriken bakteri planı milyonlarca zararlı mikroorganizmalar içerir. Ancak doğru bir fırçalama yapılır ise bu bakteri plağını dişler üzerinden uzaklaştırılabilir. Temizlenemeyen bakteri plağı zaman geçtikçe altındaki diş zarar görmeye başlar Diş eti çekilir, dişeti kanamaya başlar ve ağız kokusuna yol açar. Zamanla ilerleyen diş eti sorunu ile kemik harabiyeti ortaya çıkar. Dişler üzerinde çürük oluşmadan dişler sallanarak kaybedilir. Erken aşamada tedavi edilen diş eti hastalığı dişlerin ömür boyu kullanılmasına yardımcı olur.

Diş Eti Kanaması Tedavi Fiyatı

Diş eti hastalığı teşhisi için dişeti kanaması öncelikli bir alarm mekanizması gibidir. Kanayan diş etleri kırmızı alarm olarak ve en kısa zamanda diş hekimine gidilmelidir. Diş hekimi yapacağım muayene sonrası i̇ş taşlarından diş taşlarını hangi bölgelerde gerektiğini tespit eder. Gerekiyor ise değilim bir diş taşı temizliği önerebilir. Diş taşı temizliği sonrasında diş eti kanamanız geçer. Diş eti çekilmesi durur. Dişlerimizi daha uzun süre kullanabilirsiniz. Düzenli yapılacak ekim kontrolleri dişeti hastalığının önlenmesi için hayati önem taşıyor. Düzenli yapılacak diş hekimi kontrolleri işletim hastalığı önlenmesi için hayati önem taşır.

Diş taşı temizleme fiyatları yapılacak işlemin zorluğuna göre belirlenir. Yaklaşık 200 TL lira ile başlayan diş temizletme fiyatları vardır. Diş yıkama ve dolgu gibi tedavi ihtiyaçlarınız i̇çin 0 549 347 43 47 NUMARALI telefondan randevu alabilirsiniz.

Bu yazıda diş taşı temizliği ücreti, diş taşı temizliği fiyatları ve işlemin neden gerektiği konusunda bilgi vermeye çalıştık.

Salıkla Kalın

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.6 / 5. Oy sayısı: 207

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂