Diş Dolgu Fiyatları

Diş tedavileri için ödenecek ücret bazen bütçemizi zorlayabilir. Çünkü bu işlemler kişiye özel olarak uygulanan yani seri üretimi mümkün olmayan işlemlerdir. Diş fiyatları hakkında bilgi vermeden önce size kısaca üretim ile fiyat arasındaki bağlantı ile ilgili bir örnek vermek istiyorum. Okumak istemez iseniz alt paragrafa geçebilirsiniz. Ama okumanızı öneririm. Ön yargılarınızdan kurtulacaksınız. Diş tedavi fiyatları aslında pahalı değil. İşte anlatmaya başlıyorum.

Çok güzel bir yemeği ucuz fiyat ile yemek mümkün değil ama aslında olabilir. Yemek fiyatlarını düşürmenin bir yolu seri üretim yapmaktır. MC Donalds veya diğer fast food zincirler gibi malzemeyi fazla alıp maliyetleri düşürerek şubelere dağıtabilirsiniz. Nasıl olsa hep aynı ürün talep edilmekte. Ancak ev yapımı bir hamburger yemek istediğinizde hele de malzemesi kaliteli ise ödemeniz gereken fiyat bahsettiğim hızlı yemek zincirlerinin nerede ise iki katına çıkar.

Ne anlatıyorsun bir şey anlamadık dediniz mi? Bana mı öyle geldi. İşin özeti diş tedavi fiyatları yüksektir. Her kişi için tek tek üretilir. Hem de bu işin emekçisi üniversite mezunu bir doktordur. Kurduğu klinik ekipmanları da pahalıdır. Aldığı malzemeler de yüksek fiyatlıdır. Malzemelerin çoğu yurt dışından ithal gelir. Her türlü yeniliği takip etmek zorundadır. Gözü eli kulağı çok iyi çalışmalıdır. Uzuvlarından bir tanesi bile hasar görse işini yapamaz. Boynu tutulsa çalışamaz örneğin.

Şimdi gelelim diş fiyatlarına. Size bu yazıda diş dolgu fiyatları ile birlikte implant fiyatları, diş taşı temizliği fiyatı, diş çekim fiyatı, protez diş fiyatı gibi birçok bilgi vereceğim.

Bu fiyatlar birinci grup şehirler için geçerli olan fiyatlardır.

Diş hekimleri Konya, Kırklareli, Kayseri, İzmir, İstanbul, Gaziantep, Edirne, Çanakkale, Bursa, Ankara, Antalya, Balıkesir Aydın, Trabzon, Muğla, Manisa illeri için diş tedavi fiyatlarını tavsiye edilen fiyatlar olarak uygulamaktadır.

Diş Hekimi muayenesi, diş röntgen filmi, amalgam dolgu, estetik diş dolgusu, kanal tedavisi ücretleri diş çekim ücretleri, yirmilik diş çekim fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Küçükçekmece Diş Kliniği olarak Asgari Diş tedavi ücretleri hakkında bilgi vermek isteriz. Bu tutarlar en az alınacak diş tedavi ücretleridir.

Diş Dolgu Fiyatları

Bildiğiniz gibi diş dolgu ücretleri döviz fiyatları ile bağlantılı bir diş tedavisidir. Dolgu fiyatlarını belirleyen faktörleri bilmek diş dolgusu yaptırmadan önce yapacağımız doktor seçimi konusunda büyük fayda sağlar. Öncelikle dolgu uygulamasını kim yapıyor? Bu plan kısmı aslında en önemli aşamadır. Siz belki kafanıza göre iki implant beş implant gibi bir sayı belirlediniz. Ancak ağzınızın mevcut durumu ile uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabileceğiniz tedavi için gerçekten kaç implant gerekiyor? Siz beş hesapladınız, belki üç implant sizin için yeterli. Biz 25 yılı aşan diş hekimliği ve implant tedavi tecrübemiz ile hastalarımız için en uzun süreli sorunsuz kullanabilecekleri diş tedavileri için planlar hazırlıyoruz. Yapılan işlemlerin en yüksek seviyede konfor sunması ve uzun ömürlü olması bizleri gururlandırıyor. Size bir telefon kadar yakınız. Randevu için 02126616979 dan Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya için randevu talep edebilirsiniz.

Evet şimdi fiyat vererek bu başlığın da sonunu getirelim. İşlemi yapan kişi, kullanılan malzeme, işin zorluk derecesi, kliniğin fiyat politikası implant ücretleri üzerinde etki yapar. En ucuz diş dolgu fiyatı 300 tl gibi fiyata kadar uygulatmak mümkün olmaktadır. 300 tl ile 500 tl aralığında değişen fiyatlarda optimum faydayı hangi fiyatlar ile yakalayabilirsiniz. Size şunu söyleyebilirim.

Diş Dolgusu Uygulamasını kim yapacak?

Diş dolguları diş hekimi tarafından uygulanması gereken bir tedavi yöntemidir. Diş çürüğü temizlenirken yüksek hızlı airatör cihazı ile ağız içerisinde güvenli bir biçimde çalışabilen hekimler bu işlemi hatasız uygulayabilmek için özel eğitim alır. Çürüğün diş pulpasına zarar vermeden temizlenmesi ve diş dolgusunun diş konturlarında uygulanması gerekir. Karşı çenedeki diş ile uyumlu olması gereken diş dolguları iyi yapıldıklarında uzun yıllar kullanılırlar.

 

2021 YILI DİŞ TEDAVİ FİYATLARI İLE 2021 DİŞ FİYATLARI

Yeni güncel diş fiyatları hakkında bilgi almak için www.drsertac.com sitesine bakabilirsiniz. Aşağıda eski tarihli diş fiyatları yer alıyor. Her sene değişen diş dolgu fiyatları, diş temizleme fiyatı ve en önemlisi implant yapım fiyatları için önerdiğimiz sitede güncel bilgiler bulunabilirsiniz. Doktor ile doğrudan görüşebilirsiniz.

2019 YILI DİŞ TEDAVİ FİYATLARI İLE 2020 DİŞ FİYATLARI
Diş tedavisi ve Fiyat Planlama 2019 yılı ücretleri
Dişhekimi Muayenesi100
Diş Röntgen Filmi (Periapikal) 90
Panaromik Film120
Lokal Anestezi (Enjeksiyon – İnfiltratif)50
Lokal Anestezi (Rejyonal) 75
Konsültasyon200
Bilgisayarlı Tomografi (Tek Çene)400
Amalgam Dolgu (Bir Yüzlü)200
Amalgam Dolgu (İki Yüzlü)195
Amalgam Dolgu (Üç Yüzlü)195
İnley Dolgu (Bir Yüzlü)140
İnley Dolgu (İki Yüzlü)155
İnley Dolgu (Üç Yüzlü)170
Kompozit Dolgu (Bir Yüzlü) (Kimyasal Işıklı)300
Kompozit Dolgu (İki Yüzlü) (Kimyasal Işıklı)330
Kompozit Dolgu (Üç Yüzlü) (Kimyasal Işıklı)330
Pansuman (Seans Başı)50
Kanal Tedavisi – Tek Kanal (Dolgu Hariç)400
Kanal Tedavisi – İki Kanal (Dolgu Hariç)500
Kanal Tedavisi – Üç Kanal (Dolgu Hariç)600
Periapikal Lezyonlu Dişte Kanal Tedavisi – Tek Kanal (Dolgu Hariç)450
Periapikal Lezyonlu Dişte Kanal Tedavisi – İki Kanal (Dolgu Hariç)550
Periapikal Lezyonlu Dişte Kanal Tedavisi – Üç Kanal (Dolgu Hariç)650
Diş Ağartma (Beyazlatma) (tek diş)900
Diş Ağartma (Beyazlatma) (Alt-Üst Çene)2000
Tam Protez (Akrilik) (Tek Çene)4000
Tam Protez (Metal) (Tek Çene)4500
Diş Çekimi250
Komplikasyonlu Diş Çekimi350
Gömülü Diş Operasyonu365

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 180

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂