En İyi İmplant

Kullanılan implantların, sağlık açısından fayda sağlaması beklenirken sağlığı bozması hiç istenmez. Bu nedenle implantların mutlaka doku dostu ürünler olması gerekir. İmplant markalarının başarı oranları farklıdır. Bazı markalarda istenmeyen sonuçlar daha fazla olurken bazı marka implantların başarı oranları daha yüksek olmaktadır.

Kaliteli bir implantı nasıl bileceğim diye soran hastalar var. İmplant tedavisi için tercih edilen implantlar FDI (Amerikan Sağlık Örgütü) ve CE onaylı olmalıdır. İmplantlar, diş kaybından kısa süre sonra yapılmalıdır. Çene kemiğinde hacim kaybının gerçekleşmediği dönemde, erken tedavi ile sağlıklı ağız ve dişlere kısa zamanda sorunsuz bir biçimde sahip olabilirsiniz.

İmplant başarısı için etkili olan faktörlere göz atıp en iyi implant uygulamasının nasıl olacağı hakkında bilgiler verelim diyen Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan aldığımız bilgileri sizlere aktaralım.

Kemik Durumu

Kemik yapısı uygun olmayan kişilerde greft ekleme dediğimiz uygulama ile kemik yapısı güçlendirilebilir. Bu sayede kemik erimesi kaybına uğrayan hastalarımıza da rahatlıkla implant tedavisi yapılabilir. İmplant tedavisi sanıldığı gibi korkutucu bir operasyon değildir. Doğru yere doğru zamanda doğru uygulama ile sorunsuz bir biçimde implantlar yapılır ve kendi dişiniz gibi kullanabilirsiniz.

Gelişen teknoloji ile artık daha kısa sürede sağlıklı ve güzel dişlere sahip olabilirsiniz. İmplantlar diş çekimi süreci olan bir hastada ortalama diş çekilen alanın iyileşme süreci ile birlikte bir buçuk aylık bir zamanı kapsayabilmektedir. Bununla birlikte diş çekimi daha önceden olan hastalarımızın implant tedavisi, kullandığımız implantların iyileştirme özelliği ve biyolojik uyum sayesinde en fazla iki üç aylık süreçte gerçekleşebilmektedir. En iyi implant fiyatları hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

İmplant Kalitesi

tek diş implant istanbul fiyatı
tek diş implant istanbul fiyatı

İmplant kalitesi denildiğinde kullanılan implantın markası akla gelir. Hangi marka implant kaliteli sorusunun ise tek bir doğru cevabı olamaz. Kullanılan implant ne kadar  iyi olursa olsun iyi bir uygulama gerekir. İmplant yapımı sonrası üzerine uygulanacak diş kaplama ve protezi doğru planlanmalıdır. İşlem öncesi yapılacak ağız içi değerlendirme ve hastanın istek beklentileri iyi analiz edilmelidir.

Kaliteli implant üretim süreçlerinde kalibrasyonları eksiksiz üretim, kaliteli ham madde ve detaylı kontrol demektir. Kalite kontrol implant yüzeyinde istenmeyen kirlilikler olmaması, çatlak, çizik olmaması ve teknik yeterliliğin onaylanmasıdır.

Alman implant markası BEGO 120 yıldan fazla süredir diş hekimliğine malzeme üreten bir firma olarak kalitesini ispatlamış ve sorunsuz üretim yapan bir tıbbi malzeme üreticisidir. Bu nedenle kaliteli implant denildiğinde Alman Bego implant ilk tercihimiz olmaktadır.

İmplant Markası ve Servis Kalitesi

İyi implant kriterlerinden birisi malzeme tedariğinin sorunsuz olmasıdır. Malzeme çeşitliliği ve kolay tedarik edilmesi hekimin işlerini zamanında ve sorunsuz yapabilmesi için olmaz ise olmaz koşullardan birisidir. İmplant parçalarından birisi bile eksik olduğunda puzzle parçalarının eksik olması gibi sonuca ulaşmak mümkün olamayacaktır. Peki bu parçalar ne derseniz

  1. İmplant gövdesi
  2. İmplant cerrahi seti
  3. İmplant iyileşme başlığı
  4. İmplant Ölçü parçası
  5. İmplant dayanağı
  6. İmplant bağlayıcı vidalar
  7. Ölçü kepleri

Her parçanın farklı çapları ve veya boyları olduğunu düşündüğünüzde bunların stok takipleri ve hekimlere istenildikleri zaman ulaştırılması gerçekten eksiksiz bir organizasyon gerektirir. Her parça için yeterli stok olmalı ve isteyen hekime bu parçalar en kısa sürede ulaştırılmalı. Bu hizmeti verirken de fiyat politikasında aşırı yüksek kar oranlarına gitmemeleri gerekir. Mesel bir İsviçre markası var. Kalitesi iyi ama fiyat olarak alım gücünün çok ötesinde rakamlar telafuz ediyorlar.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 147

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂