En iyi implant

Kullanılan implantların, sağlık açısından doku dostu ürünler olması tercih sebebimizdir. Kaliteli bir implantı nasıl bileceğim diye soran hastalar var. İmplant tedavisi için kullandığımız implantlar FDI (Amerikan Sağlık Örgütü) ve CE onaylıdır. İmplantlar, diş kaybından kısa süre sonra yapılmalıdır. Çene kemiği kaybının gerçekleşmediği erken tedavi ile sağlıklı ağız ve dişlere kısa zamanda sahip olabilirsiniz. Kemik yapısı uygun olmayan kişilerde greft ekleme dediğimiz uygulama ile kemik yapısı güçlendirilebilir. Bu sayede kemik erimesi kaybına uğrayan hastalarımıza da rahatlıkla implant tedavisi yapılabilir. İmplant tedavisi sanıldığı gibi korkutucu bir operasyon değildir.

Gelişen teknoloji ile artık daha kısa sürede sağlıklı ve güzel dişlere sahip olabilirsiniz. İmplantlar diş çekimi süreci olan bir hastada ortalama diş çekilen alanın iyileşme süreci ile birlikte bir buçuk aylık bir zamanı kapsayabilmektedir. Bununla birlikte diş çekimi daha önceden olan hastalarımızın implant tedavisi, kullandığımız implantların iyileştirme özelliği ve biyo uyum sayesinde en az üç hafta en fazla iki aylık süreçte gerçekleşebilmektedir.

İmplant kalitesi denildiğinde kullanılan implantın markası akla gelir. Hangi marka implant kaliteli sorusunun ise tek bir doğru cevabı olamaz. Kullanılan implant ne kadar  iyi olursa olsun iyi bir uygulama gerekir. İmplant yapımı sonrası üzerine uygulanacak diş kaplama ve protezi doğru planlanmalıdır. İşlem öncesi yapılacak ağız içi değerlendirme ve hastanın istek beklentileri iyi analiz edilmelidir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 146

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂