Estetik diş Zirkonyum Lamina Veneer Kaplama fiyat
Estetik Diş

Estetik Diş

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

       Diş estetiği için doğru yerdesiniz. Size özel diş estetiği tavsiyelerimi öğrenmek için ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz.  0549 3474347 den aradığınızda size yardımcı olmaktan mutluluk duyarım. Eminim siz estetik dişler ile ilgili birtakım bilgiler ve fikirlere sahipsiniz. Ancak 20 yıldan fazla süren meslek hayatım boyunca çoğunluk ile hastaların yanlış bilgi ve beklentiler ile diş hekimine geldiğini gördüm. Bu nedenle en azından bu sayfayı ve devamında web sitesinin ilgili sayfalarını okuduğunuzda en azından bazı çok önemli bilgilere kavuşmuş olacaksınız. Yazı okumak toplumumuzun pek sevmediği bir eylem ancak okumadan öğreneme şansı olamıyor. Sizin işinizi kolaylaştırmak için bazı konuları diş tedavileri videoları olarak siteye koydum. İletişim formundan bana ulaşabilirsiniz.

             Estetik diş hekimliğinde hedefim, kişinin yüzüyle uyumlu, doğal görünümlü form ve renkte dişler yaratabilmektedir. Doğallıktan uzak, abartılı form ve renklerdeki kaplamalar, ilk bakışta hemen fark edilmemelidir. Bunu sağlamak için kişinin diğer dişleri, dudak mesafesi gülme hattı, burun kanatlarının genişliği dişlerin kapanışı gibi birçok hususa dikkat edilerek iyi bir hazırlık ve planlama yapılması gereklidir. Kaplama yapılmadan önce ağız ve diş sağlığının değerlendirilmesi amacıyla genel bir ağız ve diş muayenesi yapılır. Klinik ve radyolojik muayene sonrasında dişlerin uzun ömürlü olabilmesi için iyi bir planlama yapılmalıdır.

METALSİZ KAPLAMALAR

Zirkonyum diş kaplama
Zirkonyum diş kaplama

         Günümüzde artan estetik beklentilere paralel olarak daha uzun ömürlü ve doğal diş görünümünde kaplamalar yapılmaktadır. Metal altyapı kullanılan porselen diş kaplamalarının yerine zirkonyum altyapılı kaplamalar ve empress diş uygulamaları yapılabilmektedir.
Uygun durumlarda dişlerin sadece dış yüzeylerini kaplayan laminate veneer uygulanabilmektedir.

                 İçerisinde metal olmadığında kaplamalar doğal diş gibi görünür. Işık geçirgenliği sayesinde en iyi sonuç aldığımız kaplamalar laminate veneer, empress ve zirkonyum diş kaplamalardır. Yandaki resimde bir diş eksik iki diş kesilerek boşluk alana gövde ilavesi ile dişsizlik sorunu çözülmüştür. İmplant ile köprü arasındaki hassa denge için diş hekiminizin tecrübesi ve önerisi yol gösterici olmalıdır.

DİŞ BEYAZLATMA

Beyazlatma işlemi dişlerin kendi renginin daha açık hale getirilmesi işlemidir. Dişin üzerine beyazlatıcı ilaç sürülmesi ve bir ışık kaynağı ile bu reaksiyonun hızlandırılması ile klinikte kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilir. Beyazlatma işleminin mekanizması bir oksidasyon-redüksiyon tepkimesi şeklindedir. Kullanılan maddeler oksijen açığa çıkarır.

Diş beyazlatma işlemi klinikte hekim tarafından yapılabildiği gibi, hekimin hazırlayacağı plaklar ile evde de uygulanabilir. Evde kişiye özel plak hazırlanarak içerisine koyulan ilaç ile de birkaç hafta içerisinde dişlerin rengini beyazlatmak mümkündür.

GÜLÜŞ TASARIMI

Gülüş tasarımı, hekimlik ve sanatın birlikte uygulanarak, size özel ideal gülüşünüzü yenilemektir. Sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık ve doğallığı da birleştirerek sağlıklı bir gülüşü planlamaktır.

Gülüş Tasarımına Nereden Başlanır?

GÜLÜŞ TASARIMI
GÜLÜŞ TASARIMI

Size yakışan estetik gülüş ifadesini belirlerken diğer faktörler:

-Yüz Hatlarınız
-Cinsiyetiniz
-Yaşınız
-Gülüş simetrisi
-Dişlerinizin sıralanışı ve renkleri
-Dudaklarınız
-Diş etleriniz

Erkek ve kadın anatomisi birbirinden farklıdır. Erkeklerde yüz hatları daha keskin ve belirgindir. Alın burun, çene ucu orantısı kadın yüzüyle farklılıklar gösterir. Kadınlarda geçişler daha yumuşak burun ve kaş kemerleri daha siliktir. Dişlerde de aynı paralellik vardır.

Kadınlarda Gülüş Tasarımı:

  • Dişlerin köşeleri daha yumuşak döner,
  • Gülme hattı yukarı doğru kavislidir,
  • Ortadaki iki diş yandaki dişlerden biraz daha uzundur,
  • Komşu dişlerin köşeleri arasında minik aralıklar vardır.

Erkeklerde Gülüş Tasarımı:

  • Komşu dişler daha düz bir hatta birleşirler,
  • Dişlerin hatları daha belirgindir,
  • Gülme hattı daha düzdür.

ESTETİK VE PROTEZ

Estetik diş hekimliğinde hedef, kişinin yüzüyle uyumlu, doğal görünümlü form ve renkte dişler yaratabilmektedir. Doğallıktan uzak, abartılı form ve renklerdeki kaplamalar, ilk bakışta hemen fark edilmemelidir. Bunu sağlamak için kişinin diğer dişleri, dudak mesafesi gülme hattı, burun kanatlarının genişliği dişlerin kapanışı gibi birçok hususa dikkat edilerek iyi bir hazırlık ve planlama yapılması gereklidir. Kaplama yapılmadan önce ağız ve diş sağlığının değerlendirilmesi amacıyla genel bir ağız ve diş muayenesi yapılır. Klinik ve radyolojik muayene sonrasında dişlerin uzun ömürlü olabilmesi için iyi bir planlama yapılmalıdır.

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİNDE LAMİNE DİŞLER

DİŞ ETİ HASTALIKLARI

Diş hekimliğinde dişler, dişlerin çevresinde bulunan dokuların yani kemik, dişeti, sement, periodontal dokular gibi yapıların hastalıklarını ve bu hastalıkların teşhis ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. Diş eti hastalığı olarak bilinen periodontitis dünyadaki en yaygın hastalıkların başında  gelir. Tedavi ile iyileşir, tedavi edilmediğinde bütün vücudu olumsuz etkiler. Periodontoloji bilim dalı diş eti tedavi sonrası elde edilen sağlığın korunması için de çalışmalar yapar.
Sağlıklı diş etleri ne sahip olabilmek için; Her yemekten sonra dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın ve diş hekiminiz önerdi ise diş ipi kullanın. Dengeli beslenin, asitli içeceklerden, lokum şeker çikolata gibi diş minesinde hasar oluşturabilecek asitli veya yapışkan besinlerden uzak durun. Senede en az iki kez diş hekiminize giderek kontrol olun. Eğer gerekiyorsa mutlaka diş taşı temizliği yaptırın. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya size özel estetik diş tedavi önerilerini sunmak için sizi bekliyor.

Dişeti Hastalığı
Dişeti Hastalığı

İmplantta Nelere Dikkat Edilmelidir?

http://www.dailymotion.com/video/x1khhvt_estetik-dis-hekimliginde-zirkonyum-dis-kaplama-porselen-dis-kaplama-ile-zirkonyum-dis-kaplama-arasin_lifestyle

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 3

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂

Bir cevap yazın

× WhatsApp ile randevu alın