Etiket: diş kaplama

Diş Hekimi

DİŞ BEYAZLATMA

Diş beyazlatma güzel dişler için uygulanan estetik diş tedavi işlemlerinden birisidir. Evde ve klinikte beyazlatma işlemini konun uzmanı diş hekimi Sertaç Kızılkaya dan öğrendik. Dişlerin beyazlatılması zararlı mı? Renk kalıcı mı? sorularına yanıtaldık. İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniği randevu için 02126616979

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)
Kaplama diş yapılırken dikkat edilmesi gerekli oranlar.

Diş Kaplamaları

Kaplamalar dişlerinizin rengi, şekli ve konumunu artırabilir. Porselen bir kesin gölge bir tek renksiz diş geliştirmek veya ön dişleri hafifletmek için doğru renk vermek için seçilebilir. Bir kaplama bir yontma diş yine bütün görünmesini sağlayabilirsiniz. porselen kırık kısmını yerine daha kalın bir bölümü ile, dişin ön tamamını kapsar. Kaplama, aynı zamanda ortodonti (parantezler) uygun olmadığı durumlarda, küçük boşlukları kapatmak için de kullanılabilir. Bir diş biraz pozisyon dışında ise, bir kaplama bazen başkaları ile uyumlu hale getirmek için monte olabilir.

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)

ZİRKONYUM İLE ESTETİK ÖN DİŞ UYGULAMASI

Ön bölgede yapılan estetik zirkonyum diş kaplamalar fiyat olarak porselen diş kaplamalardan daha yüksektir. Alınan estetik ve fonksiyon sonuçları artık ön bölgede bir koyun diş kaplamaları başarıyla kullanıldığını ve fiyat olarakta ödenen paranın karşılığını tam olarak alındığını belirtebiliriz.

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)
Aralıklı diş kapatılması ile estetik

KIRIK DİŞ ESTETİK TEDAVİSİ

Kırık dişin estetik tedavisi kaplama ile yapılabildiği gibi kompozit Bonding yöntemi ile de sağlanabilir. Diş renginde uygulanan kompozit malzeme kısa süre içerisinde uygulanabilmesi bakımından avantaj sağlar. Ancak sigara çay kahve tüketimi fazla olan kişiler için zaman içerisinde renklendirme problemi ortaya çıkacaktır. Porselen veya zirkonyum diş kaplamalar kadar uzun ömürlü olmayan kompozit dolgu ile bonding uygulaması geçici olarak birkaç yıl kullanılmak için ideal olabilir. Daha sonra dişe zirkonyum diş kaplama veya porselen diş kaplama uygulanmalıdır.

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)
× WhatsApp ile randevu alın