Etiket: doğal diş kaplama

Diş ve Ağız Sağlığımız

Sağlıklı diş ve diş eti için hekimlerin önerileri doğrultusunda uygulama yapılması gerektiğini söyleyen Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya, “Ağız ve diş sağlığı konusunda ortaya çıkan kimi sorunlar bazı hastalıkların habercisi olabilir. Bu yüzden ağzımız bir nevi vücudumuzun alarm merkezlerinden biridir. Diş fırçalama şeklinden fırça seçimine, macun kullanımından diş taşı temizliğine, süt dişlerinden ağız kokusuna kadar halk arasında bilinen yanlış ya da eksik bilgilerin paylaşılması diş ve ağız sağlığını tehlikeye atmaktadır” diye konuştu.

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)
Aralıklı diş kapatılması ile estetik

DİŞ ESTETİĞİ

Canlıların doğasında yaşlanma fizyolojik bir olaydır ve dişsizlik de yaşlanma belirtilerinden biridir. Dişsiz geriatrik hastalarda, ilerleyen yaşa bağlı olarak, bazı değişiklikler ortaya çıkmaktadır.
Bu değişikliklerle birlikte, tam dişsizlikten etkilenen çevre dokular nedeniyle, geriatrik hastalardaki estetik gereksinimler daha fazladır. Özellikle diş kaybı ve buna bağlı olarak gelişen alveoler kemik kayıplan sonucunda desteğini önemli oranda yitiren kaslarda oluşan kontraksiyonlar, yüz bölgesinde büyük oranda şekil değişikliklerine neden olmaktadır.

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)
× WhatsApp ile randevu alın