Etiket: implant

İmplantlar

İmplantlar Doğal Diş gibi Olur mu?

Diş hekimliğinde uygulanan tedavilerin daha iyilerini yapmak artık son yıllarda mümkün. Gelişen teknoloji ile birlikte hastalar için daha kullanışlı sabit dişler yapılmaya başlanmıştır. Özellikle eksik dişlerin yerine uygulanan implant sayesinde büyük avantajlar sağlanmaktadır. Dişlerinin tamamını kaybeden bir hasta için mutlaka bir şeyler yapılması gerekiyor. Geleneksel olarak diş çekildiğinde boşluğun her iki tarafındaki dişin kesilerek diş köprüsü yapıldığını biliyoruz. Bu yazıda Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile yaptığımız görüşmeden öğrendiklerimizi size aktaracağız.

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)
Bego implant

BEGO İMPLANT NASIL?

İmplant dediğinde şöyle bir duracaksın. Neden mi? Birazdan ayrıntıları ile anlatacağım. İmplant yapımı gerçekten ihtiyaç mı? İmplant sayısı kaç tane olmalı? İmplantın üzerine ne tür bir diş yapılması daha doğru olur? İmplant bakımı nasıl olacak? Hangi implant markası daha iyi? İmplant fiyatı ne kadar? Gibi birden fazla cevaplanmayı bekleyen soru aklımıza gelmeli. Bu soruların yanıtlarını aldığımızda da yeni sorular aklımızı kurcalar. Mesela hangi implant markası en iyi implant diye sorulup bu soruya Bego implant en iyisi cevabını aldıktan sonra da neden Bego marka implant nasıl? şeklinde yeni sorular gelir. 

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)
Türkiye diş fiyatları

Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Diş ağrısı başladığında en kısa zamanda ağrıyı geçirmek için yöntemler aranır. Aslında vücut diş ağrısı ilerlemeden önce bir takım belirtiler vermiştir. Ancak dikkate alınmayan bu belirtiler zaman içerisinde şiddetli diş ağrısına dönüşür. Diş enfeksiyonu kişiyi işinde çalışamaz duruma getirir. Bu ya uygulanabilecek diş ağrısı giderme yöntemleri hakkında da bilgi vermeye çalışacağız.

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)

İMPLANT UYGULAMALARI VE FİYATLARI

implant kullanımı rutin bir hale gelmiştir. Dünyada ve ülkemizde her geçen gün giderek artan implant uygulaması üzerine yapılan diş protezleri çeşitlilikleri sayesinde hasta için en yüksek konforu vermektedir. Günümüzde bilim adamları silindirik ve vida şeklindeki titanyum implantların ağızdaki çene kemiği ile mükemmel bir şekilde bütünleştiğini tam olarak ispat etmiştir. Bu implantlar üzerine tek diş kaplamasından bir diş köprüsü veya bir diş protezine destek sağlanabileceğini kanıtlamışlardır. Diş implantları günümüzde sadece protezler için değil ortodonti tedavileri için de yardımcı olmaktadır. İnsan yaşamında büyük etki yaratan diş kaybı, implantların diş kökü yerini alması sayesinde büyük bir sorun olmaktan çıkmıştır.

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)
Türkiye diş fiyatları

2017 İMPLANT DİŞ FİYATLARI

Eksik diş yerine uygulanan implantlar 2017 yılında döviz fiyatları artışından engellenmeden önceki yıllarda uygulanan fiyatlarıyla uygulanabilecektir. İmplant fiyatları klinikler arasında farklılık gösterir. Fiyatların farklılık göstermesi her kliniğin değişik marka implantlar kullanılmasının yanı sıra başka birçok faktörden etkilenir.

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)
× WhatsApp ile randevu alın