ön diş estetiği | İmplant Ortodonti ve Estetik Diş Tedavi Uygulamaları

Etiket: ön diş estetiği

Gülüş Tasarımı

Ön Diş Estetik Kaplama Fiyatları

Ön diş estetik kaplamalar hakkında konunun uzmanı Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık. Diş Hekimi Kızılkaya ön diş estetiği nasıl yapılır, diş estetiği fiyatları ve ön dişlerde tercih edilen diş kaplama çeşitleri ile ilgili bilgiler verdi.

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)
Aralıklı diş kapatılması ile estetik

KIRIK DİŞ ESTETİK TEDAVİSİ

Kırık dişin estetik tedavisi kaplama ile yapılabildiği gibi kompozit Bonding yöntemi ile de sağlanabilir. Diş renginde uygulanan kompozit malzeme kısa süre içerisinde uygulanabilmesi bakımından avantaj sağlar. Ancak sigara çay kahve tüketimi fazla olan kişiler için zaman içerisinde renklendirme problemi ortaya çıkacaktır. Porselen veya zirkonyum diş kaplamalar kadar uzun ömürlü olmayan kompozit dolgu ile bonding uygulaması geçici olarak birkaç yıl kullanılmak için ideal olabilir. Daha sonra dişe zirkonyum diş kaplama veya porselen diş kaplama uygulanmalıdır.

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)

ESTETİK GÜLÜŞ

Gülümsemede estetik kavramların önemini Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ile konuştuk;Diş şekli, rengi ve pozisyonu dışında, dişlerin yumuşak dokular ve yüzle uyumunun da değerlendirilmesi gerekir. Gülümseme sırasında dudağın yapısal özellikleri önem kazanır. Üst dudağın yüksek olduğu durumlarda gülümseme gibi işlevler sırasında dişlerin tamamı ve dişetleri. düşük olduğunda ise %75 den azı görünür. Alt dişlerin ise alt dudakla aynı seviyede olması istenirTam dişsiz çenelerin yatay ve dikey ilişkilerinin doğru bir şekilde belirlenmesi, yapılacak olan tam protezin fonksiyonel olduğu kadar estetikte olmasını sağlar.

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)
Aralıklı diş kapatılması ile estetik

DİŞ ESTETİĞİ

Canlıların doğasında yaşlanma fizyolojik bir olaydır ve dişsizlik de yaşlanma belirtilerinden biridir. Dişsiz geriatrik hastalarda, ilerleyen yaşa bağlı olarak, bazı değişiklikler ortaya çıkmaktadır.
Bu değişikliklerle birlikte, tam dişsizlikten etkilenen çevre dokular nedeniyle, geriatrik hastalardaki estetik gereksinimler daha fazladır. Özellikle diş kaybı ve buna bağlı olarak gelişen alveoler kemik kayıplan sonucunda desteğini önemli oranda yitiren kaslarda oluşan kontraksiyonlar, yüz bölgesinde büyük oranda şekil değişikliklerine neden olmaktadır.

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)
× WhatsApp ile randevu alın