Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı, hekimlik ve sanatın birlikte uygulanarak, size özel ideal gülüşünüzü yenilemektir. Sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık ve doğallığı da birleştirerek sağlıklı bir gülüşü planlamaktır.

Gülüş Tasarımına Nereden Başlanır?

Size yakışan estetik gülüş ifadesini belirlerken diğer faktörler:

-Yüz Hatlarınız
-Cinsiyetiniz
-Yaşınız
-Gülüş simetrisi
-Dişlerinizin sıralanışı ve renkleri
-Dudaklarınız
-Dişetleriniz

Erkek ve kadın anatomisi birbirinden farklıdır. Erkeklerde yüz hatları daha keskin ve belirgindir. Alın burun, çene ucu orantısı kadın yüzüyle farklılıklar gösterir. Kadınlarda geçişler daha yumuşak burun ve kaş kemerleri daha siliktir. Dişlerde de aynı paralellik vardır.

Kadınlarda Gülüş Tasarımı uygulanırken dikkat edilen hususlar:

Dişlerin köşeleri daha yumuşak döner,
Gülme hattı yukarı doğru kavislidir,
Ortadaki iki diş yandaki dişlerden biraz daha uzundur,
Komşu dişlerin köşeleri arasında minik aralıklar vardır.

Erkeklerde Gülüş Tasarımı  yapılırken dikkat edilmesi gereken konular,

Komşu dişler daha düz bir hatta birleşirler,
Dişlerin hatları daha belirgindir,
Gülme hattı daha düzdür.

 

KLİNİĞİMİZDE UYGULANAN DİŞ TEDAVİLERİ

Estetik Diş Hekimliği:  güzel görünen dişlere sahip olmak ağızda beyaz ve pembe estetiğinin dengeli bir şekilde ayarlanması ile mümkün olabilmektedir. Dişlerin rengi boyutları yüzey şekilleri ve diş etinin sağlıklı olması estetik olduğu kadar fonksiyonel özellikleri nde bulunması gereken işler yapmak temel hedefidir.

Zirkonyum Diş: uzun Ömürlü ve sağlıklı diş kaplamaları için modern teknolojiler kullanılarak üretilen estetik zirkonyum diş kaplamalar hakkında bilgi alabilirsiniz. Bilgisayar tasarımları ve el deymeden hazırlanan hatasız üretim aşamaları sayesinde diş eti ve vücut ile uyumlu zirkonyum kaplamalar yapılmaktadır.

Diş Beyazlatma:  Kim dişlerinin bembeyaz olmasını istemez? Günümüz modern diş hekimliği sayesinde dişlerin rengi daha beyaz hale getirilebilmesi tedir. Zaman içerisinde sararan ve lekelenen dişler diş beyazlatma tedavisi sonrasında istenilen beyazlık ve parlaklığı kavuşmaktadır.

İmplant Vida diş:  kaybedilen fonksiyon ve estetiğin yeniden sağlanması için kullanılan titanyum vidalar günümüzün en çok konuşulan diş hekimliği tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Yerli implantların da piyasaya çıkmasıyla birlikte implant fiyatları daha uygun  fiyatlara gerilemiştir.
Periodontoloji-Dişeti tedavisi:  ağız sağlığının önemli bir göstergesi olan diş etleri uzun Ömürlü dişler ve diş kaplamaları için çok önemlidir. Diş etlerinde ortaya çıkan hastalıklar genel sağlığımıza olumsuz etki yapar. Diş eti kanaması aynı zamanda ağız kokusu Ve diş etti çekilmesini temel sebebidir. Başlangıç aşamasında iken tedavi edilen diş eti hastalıkları daha uzun Ömürlü ve sağlıklı bir ağız yapısına kavuşmamızı sağlar.
Kuron Köprü Protez:  kaybedilen fonksiyonların estetiğin ve buna bağlı olarak olumsuz etkilenen konuşma ve ses çıkarma işlemini yeniden kazandırılması amacını taşır. Diş kaplamaları ve diş köprüleri ister implant ister diş üzerine yapılsın kurallarına uygun  Ve kaliteli malzeme kullanıldığında yıllar boyu hizmet ederler.
Ortodonti-Diş teli

Şeffaf plak ile ortodonti tedavisi: dişlerin üzerine tel takmak istemeyen hastalar için iyi bir alternatiftir. Şeffaf aparey tedavisi ve ağızdan alınan ölçüye göre bir seri plak hazırlanır. Amaç eyri dişlerin düzeltilmesidir. Şeffaf plaklar bilgisayar ortamında tasarıma yapılan  Eyri dişlerin düzeltilmesi aşamalarına göre basılır. Yaklaşık iki ile üç hafta gibi bir süre içerisinde plak değiştirilir. Değişen her plakta bir miktar diş hareketi sağlanır. Kullanılan plakların sonunda dişler arzu edilen yerleri gelmiştir. Şeffaf plak  İle ortodonti tedavisi bilgisayarın diş hekimliğinde kullanılmasıyla birlikte ortodonti tedavi pratiğinde yeni bir çığır açmıştır. Sistemin tek olumsuz özelliği hastanın uyum sağlamadığı durumlarda tedavinin ilerlememesidir.

Telefon : 0549 347 4 347

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 178

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂