İmplant Avantajları

İmplant Avantajları

Diş bakımındaki gelişmelere rağmen ,çoğu insan diş çürüğü, periodontal hastalık veya yaralanma nedeniyle diş kaybına maruz kalmaktadır .
Uzun yıllar boyunca, eksik dişleri olan insanlar için mevcut tek tedavi seçeneği köprüler ve takma dişler olarak görüldü. Ancak bugün diş implantları takma dişlerin yerini alabilir oldu.

Dental İmplantlar Nelerdir?

Dental implantlar yedek diş kökleridir. İmplantlar, doğal dişlerinize uyacak şekilde sabitlenmiş (kalıcı) veya çıkarılabilir yedek dişler için güçlü bir temel sağlar.

Dental İmplantların Avantajları Nelerdir?

Diş implantlarının aşağıdakiler dahil birçok avantajı vardır:

1.Görünümü iyileştirme : Diş implantları kendi dişleriniz gibi görünür ve hissedilir. Kemikle kaynaşacak şekilde tasarlandıkları için kalıcı hale gelirler.

2.Konuşmayı iyileştirme: Zayıf takma dişlerde dişler ağızda kayabilir ve kelimelerinizi mırıldanmanıza veya bulaştırmanıza neden olabilir . Diş implantları, dişlerin kayabileceği endişesi olmadan konuşmanıza izin verir.

3.Konforunuzu iyileştirir: İmplantlar sizin bir parçanız haline geldiğinden, implantlar çıkarılabilir protezlerin rahatsızlığını ortadan kaldırır.

4.Daha kolay yemek yemenizi sağlar: Kayan protezler çiğnemeyi zorlaştırabilir. Dental implantlar kendi dişleriniz gibi işlev görür ve en sevdiğiniz yiyecekleri
güvenle ve acı çekmeden yemenizi sağlar.

5.Geliştirilmiş benlik saygısı: Diş implantları size gülümsemenizi geri verebilir ve kendiniz hakkında daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

6.Geliştirilmiş ağız sağlığı: Diş implantları, diş destekli bir köprünün yaptığı gibi diğer dişlerin azaltılmasını gerektirmez. Yakındaki dişler implantı desteklemek
için değiştirilmediğinden, kendi dişlerinizin çoğu sağlam kalır ve uzun süreli ağız sağlığını iyileştirir. Bireysel implantlar ayrıca dişler arasında daha kolay
erişime izin vererek ağız hijyenini iyileştirir.

7.Dayanıklılık: İmplantlar çok dayanıklıdır ve uzun yıllar dayanır.Dikkatli bir bakımla, birçok implant ömür boyu sizinle olur.

8.Kolaylık: Çıkarılabilir protezler tam da budur; Çıkarılabilir. Diş implantları, protezlerin çıkarılmasının utanç verici rahatsızlıklarını ve onları yerinde
tutmak için dağınık yapıştırıcılara olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Dental İmplantlar Ne Kadar Başarılı?

Dental implantların başarı oranları, implantların nereye yerleştirildiğine bağlı olarak değişir, ancak genel olarak dental implantların başarı oranı% 98’e kadar çıkar. Uygun bakımla implantlar ömür boyu sürebilir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂