İmplant diş fiyatları ve markaların güncel 2021 indirimleri
implant fiyatları

İmplant Diş

Son yıllarda çok duyduğumuz ama derinlemesine bilgi sahibi olmadığımız bir konu implant diş yapımı. İmplant ve implant yapımı hakkında bilgilerimizi biraz arttırmaya ne dersiniz? Bu yazıda implant nedir? Hangi durumlarda uygulanır? İmplant fiyatları ve markaları. İmplant yapım süresi ve implant üzerine uygulanan diş protezleri hakkında bilgiler aldığımız Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya İstanbul Avrupa yakası Korudent Diş Kliniğinde hasta kabul etmektedir. Bu sayfadaki  bilgiler çeviri veya alıntı değil!  25 yılı aşan mesleki tecrübe ve bilgi birikimi sayın Kızılkaya dan aldığımız bilgiler ile sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

Diş İmplantı Nedir?

İmplant, ağızda çeşitli nedenler ile yitirilmiş olan dişlerin yerine uygulanan ve kaybedilen dişlerin fonksiyon ve estetiğini yeniden sağlamak için ağızda kemik içerisine yerleştirilen  yapay diş köküdür. Genellikle vida şeklindedir. Klasik diş kaplama, köprü ve tam proteze kıyas ile daha güvenli, kullanışlı ve rahat bir alternatif tedavi yöntemidir. İmplant yaptırmadan önce bilinmesi gereken konu sadece implant fiyatı değildir. İmplantın markası veya fiyatı aslında sizi yanlış yönlendirecek tuzak faktörlerdir. Kendiniz için iyi bir tedavi planı ve uygulaması arzu ediyorsanız bu yazıyı sonuna kadar sabır ile okumanızı tavsiye ederim.

İmplantlar
Alt üst çene implant örnekleri www.drsertac.net

Diş  implantı ise diş eksikliğini gidermeye ve ağız bölgesinde kayba uğrayan kısımları tamamlamaya yönelik çene kemiğinin içine veya üzerine yerleştirilen ve implant adı verilen bir alt yapıdan dayanak ve tutuculuğunu sağlayan titanyumdan üretilen protez yapılardır.

İmplant bir vidanın çene kemiği içine yerleştirilmesiyle doğal diş gibi görev yapmasını sağlamaktır. Bu yapılan implantlar sayesinde insanlar, zamanla kaybettikleri doğal dişlerinin yerine aynı konforunu sağlayan yeni yapay dişlere sahip olabilmekte ve yaşam konforlarını yeniden kazanabilmektedirler.

İmplant Hangi Durumlarda Yapılır?

implant diş iyileşme süresi ne kadar? İmplant cerrahisi uygulamasından 1 hafta sonra dikişler alınır. Cerrahi işleme bağlı ödem ve antibiyotik kullanımı bu ilk hafta sonrasında tamamlanır. Hekimin tavsiyelerine uyulması durumunda implant tedavisi sonrası büyük bir sorun yaşanmaz. Ağız içerisinde yapılan diğer cerrahi işlemlerden farkı yoktur aslında. Bir kesi ve dikişlerden ibaret görüntü bir hafta sonra yerini iyileşmiş bir ağza bırakır.

Üç aylık bekleme süresi ardından implantların üzeri açılarak iyileşme başlıkları takılır. Bu da küçük bir cerrahi işlemdir. Bu işlemden sonra yine antibiyotik ve ağrı kesici ile geçen bir hafta vardır. Diş etleri düzelttiğinde ölçü almak için ağız ve implantlar hazırdır artık. implantın kemik ile tam olarak tutunma süresi 3 aydır.

İmplant diş kaç günde yapılır? Tedavinin başlaması ile bitmesi 3 ay ile 6 ay arasında bir zaman alır.

İmplant Vidası
İmplant Vidası

İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant diş nasıl takılır merak eden çok insan var şüphesiz. Size implant yapımından da bahsetmek isterim. Diş implantları, insan vücudu ile tamamen uyumlu küçük titanyum vida ve üzerine gelen abutment ile birleştikten sonra bir kron yapılarak (porselen ya da zirkonyum) tedavi tamamlanmaktadır. Yukarıda bahsedilen titanyum vida doğal diş kökünün görevini yapması için geliştirilmiş çene kemiğine son derece uyumlu yapay diş köküdür. İmplant tedavisi bir yada daha fazla meydana gelen diş kayıplarında rahatlıkla uygulanabilir. İmplant tedavisi olmuş hasta aynı gün normal hayatına dönebilmektedir.

İmplant tedavisine klinik ortamında, lokal anestezi yapılarak başlanmaktadır. Cerrahi operasyonlara karşı endişe duyan hastalarda ise sedasyon ve lokal anestezi kullanılarak implant işlemine başlanır.
Anestezi işleminden sonra cerrahi operasyonla diş eti açılarak çene kemiği ortaya çıkarılır. Ortaya çıkan çene kemiğine öncelikle küçük çaplı rehber deliği açılır. Daha sonra rehber delik yavaşça genişletilerek implantın yerleştirileceği forma uygun hale getirilir. Çene kemiğindeki deliğin aşamalı olarak genişletilmesi sayesinde kemik üzerinde oluşacak travmatik etki de azaltılmış olur. Daha sonra çene kemiğinde açılan boşluğa implant vidalanarak yerleştirilir.

İmplant vidasının yerleştirilmesinden sonra bölgedeki osseointegrasyonun oluşması için (implantın kemikleşmesi) ve implant yapılan bölgenin iyileşmesini beklemek için implantın üzerine koruyucu bir kapak vida yerleştirilir. Açılan dişeti dikilerek kapatılır ve birkaç aylık bekleme sürecine geçilir.

Birkaç ay sonra, koruyucu vida çıkartılır ve dental implantın üzerine geçici bir kuron yerleştirilir. Geçici kuron, diş etinin doğal olarak kendini şekillendirebildiği ve etrafında büyüyebildiği bir şablon olarak görev yapar. Diş eti şekillendikten sonra geçici kuron, kalıcı kuronla (porselen yada zirkonyum diş) değiştirilerek tedavi tamamlanır.
Tedavi tamamlandıktan sonraki süreçte doktorlarınızın önerileri ve ilaç kullanımıyla birlikte iyileşmeniz hızlanacaktır.

İmplant Markası

Şimdi gelelim implantın markasına. Değişik ülkelerde üretilen implantlar vardır. Türkiye de en çok İsrail, Kore, Çin, Alman ve İsviçre malı implantlar piyasada bulunmaktadır. Çin malı implantlar bizim bir türlü güvenemediğimiz ve hiç denemediğimiz implantlar olduğu için yorum yapmıyorum. Kore üretimi olan implantlarda marka sürekliliği sorunu yaşandığını biliyoruz. İsrail malı implantlar genellikle değişik ülkelerde üretilip bazen İsrail bazen de Alman malı implant gibi piyasaya sürüldüğünden ne zaman nerede üretildiğini sürekli takip etme imkanı da olmadığından bir türlü güven verememektedir.

İsviçre ve Alman malı implantlar en çok güven veren diş impantlardır. İsviçre üretimi olan implantlar fiyatlarının yüksek olması nedeni ile Türkiye’de Alman malı implantlar kadar fazla kullanılmamaktadır. En çok tercih edilen Bego implantlar Türkiye’de yaygın ve uzun süreli servis satış ağı sayesinde doktor ve hastalar için aranan bütün özellikleri karşılayan bir implant markasıdır. Kliniğimizde sizin talep edeceğiniz her implant markasını uygulama imkanımız bulunmaktadır. Ancak sorunsuz ve uygun fiyatlı bir ithal implant tercihi bize bırakırsanız size Alman Bego implant markasını gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliriz. Hem fiyat hem cerrahi operasyon hemde diş yapım aşamalarında hekimi ve hastayı yormayan uzun kullanım ömrü olan ve gerektiğinde yedek parça ve diş kaplamalar için ihtiyaç duyulacak protez bölümlerinde sorun yaşanmayacak bir implant markası dır.

İmplant fiyatını göz önüne alarak ucuz implant aramak doğru bir yaklaşım değildir sorun yaşayan hastalar için implant tedavisinin kabusa döndüğü, menşesi belli olmayan implantlar nedeniyle zor durumda kalan hasta, hekim ve laboratuvar üçlüsü içerisinde yer almamak için konuyu sadece fiyat üzerinden değil kalite üzerinden değerlendirmekte fayda olacaktır.
2016 implant fiyatları Ocak ayında döviz kurlarına göre güncellenmiştir. Temmuz ayı itibariyle implant fiyatları yeniden güncellenecektir. Her yıl ocak ve temmuz ayında döviz kurlarına göre güncellenen İMPLANT FİYATLARINI öğrenmek için bizi ziyaret edebilirsiniz.

İmplant Diş Fiyatları

Diş tedavileri için ne kadar teknoloji kullanılır ise tedavi fiyatı o kadar artıyor. İmplantlar da diş hekimliğindeki ortodonti tedavisi gibi ucuz olmayan tedavilerden. Gerçi verilen paranın karşılığı alınıyor ama öderken zor.

Yerli İmplant Fiyatları

Türkiye’de üretilen implant fiyatları sanki çok ucuz olacak gibi geliyor size değil mi? Aslında durum hiç de öyle değil! Bakın buna kendi yaptığım bir benzetme ile anlatım yapayım. Bu örnekte bazı durumlar uysa da bazıları tam uyuşmayabilir ama genel çerçevede ben bu durumu implant fiyatları ile paralel görüyorum. Neyi mi paralel görüyorum? Türk malı otomobil fiyatları ile ithal otomobil fiyatları gibi düşünün. Yerli arabalar çok mu ucuz? Değiller tabi. Fabrikası Türkiye’de olsa bile yerli araba fiyatları yurt dışından getirilen araba fiyatlarından çok ucuz değil.

Türk malı üç beş implant firması var. Bunlar içerisinde benim tercih edebileceğim bir tane. Onun da fiyatı hiç ucuz değil. Sadece her implant için 100 Euro bir fark olabiliyor. Ben ömür boyu kullanmak için yaptığım veya kendime yaptıracağım implant için 100 € nın hesabını yapmam. İstenilen kriterlere uygun ve güven veren bir marka için 100 € fazla veririm.

Yerli implantlar 350-450 € aralığında. Bu implant fiyatı kaliteli ithal implantlardan ucuz. Ama yurt dışından gelen daha ucuz fiyatlı implantlar da var. Üzerine yapılacak diş kaplaması ile birlikte bir implant için 500- 600 € vermek gerekiyor. Fiyat ucuzladıkça kaliteden ödün veriliyor. Bunu unutmayalım.

İmplantlar ile ilgili aşağıdaki yazıların da ilginizi çekeceğini düşünüyorum implant markaları ve fiyatları

Bego İmplant Fiyatları

Türkiye’de en çok bilinen ve kaliteli implantların başında gelen alman implant markası BEGO hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bego implant Alman implant markasıdır. Bu firmanın 100 yıla yakındır diş hekimliği sektöründe bulunan bir firmedır. Bego fabrikası diş hekimliği için metal be hassas tutucu gibi teknik malzemeler üretmesi nedeniyle pazarda güven duyulan bir markadır. Bu nedenle hızlı bir ilerleme göstermiştir. Özellikle diş hekimliğinde kullanılan metaller ve laboratuvar hassas tutucuları içerisinde bütün Dünyada BEGO markası haklı bir üne kavuşmuştur.

Ülkemizde uygulanan implant markaları içerisinde bütün servis parçaları ve garanti süreçleri ile güvenilir bir marka olan Bego implant uygun fiyatlar ile satılabilmektedir. Türkiye’ye yurt dışından gelen hastalar orada aynı marka implantı nerede ise 5-10 katı gibi yüksek fiyatlar ile uygulandığını söylemektedirler. Türkiye’de Bego implant fiyatları 450 €-500€  Euro seviyesindedir. Detaylı bilgi almak için whatsapp ile bize yazabilirsiniz.

Soru ve bilgi taleplerinizi iletmeden önce sitedeki arama kutusuna konuyu yazarak ilgili konu hakkında bilgilendirme yapılıp yapılmadığını  kontrol ediniz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 3.2 / 5. Oy sayısı: 38

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂

İmplant Diş” için bir görüş

Bir cevap yazın

× WhatsApp ile randevu alın