İmplant Öncesi

İmplant Tedavi Öncesi Uygulama

Kayıp dişlerin telafisini içeren her planlamaya diş seviyesinden başlanır. Bu demektir ki; yerine konacak dişlerin son ve istenen pozisyonu, implantın cerrahi yerleşiminin planlaması yapılmadan önce belirlenmelidir.

İmplantın cerrahi yerleşimi, protez açısından yönlendirilmiş bir tedavi planı ile belirlenmelidir. Böylece, implant yerleşimi için düşünülen bölgedeki kemiğin miktarı ve implant yerleşimi öncesi veya cerrahi sırasında greft konulmasına gerek olup olmadığı da belirlenmiş olur. Protezle yönlendirilen bu tedavi planı, cerrahın implantı restorasyona göre doğru konumlandırmasına ve cerrahi sırasında karşılaşılabilecek sınırlılıkları belirlenmesine olanak tanır.

Kliniğimizde diş eksiklerinin giderilmesinde implant bir tedavi seçeneği olarak ele alınırken şu hususlara dikkat edilir.

·         Diş kaybının sebebi mevcut kemik ve yumuşak doku kalitesini etkileyebilir.

·         Kalan dişlerin durumu  nedir?

·         Diş eksikliğinin giderilmesinde gündeme gelen seçeneklerin diğer dişler ve ağız sağlığı üzerindeki etkisi.

İmplantların diş eksiklerinin giderilmesinde bir seçenek olduğu, ancak tam protez veya köprü gibi konvansiyonel tedavi yöntemlerinin de göz ününe alınabileceği, implant planlaması sırasında unutulmamalıdır.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.9 / 5. Oy sayısı: 160

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂