İmplant Yapımı

Eksik dişler sadece estetik değil sağlık açısından da önemli bir sorun. İnsanların birçoğu bunu önemsiz gördüğü için eksik dişlerle yaşamlarını idame ettirmeye çalışıyor ancak uzmanlar uyarıyor, eksik dişler diğer dişlerin de yapısını bozarak çiğnemeyi zorlaştırır. Son beş yılda katedilen mesafeyle artık diş kaybı diye bir durumun kalmadığını belirten Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya, implant teknolojisi ile ilgili şunlar söyledi:

“Eski sistemleri artık gardıroba kaldırmanın zamanı geldi. İmplant gösterdiği gelişimle artık diş kaybı nedeniyle oluşan estetik kaybın önüne geçiyor. Cerrahi anlamda basit bir operasyondur. Genel kurallara uyulmak şartıyla diş çekimi kadar kolay bir işlemdir. Hastların, ‘Canım acır mı’ korkusu yaşamalarına gerek yok. Çünkü uyguladığımız tekniklerle hastaları artık güle oynaya kiliniğimizden yollayabiliyoruz.

Sizde bilgi almak isterseniz randevu telefonumuz 02126616979 İstanbul

Diş kayıpları insan yaşamını hem estetik hem de fonksiyon olarak olumsuz etkiliyor. Eksik dişlerle çiğnemeye çalışan kişilerde zaman içerisinde sindirim sisteminde sorunlar görülür. Estetik olarakta sosyal hayattan uzaklaşma, gülerken ağzını kapatma ve utangaçlık gibi psikolojik problemler görülebilir. Aslında diş eksikliği telafisi son derece kolay bir problem. Hele de son yıllarda implant tedavisinin uygulanmaya başlanması ile kendi dişiniz gibi kullanabileceğiniz dişlere sahip olabiliyorsunuz. İster tek diş kaybı yaşayın ister iki veya daha fazla veya bütün dişlerin kaybedilmesi gibi durumlarda implant tedavisi önemli avantajlar sunmuyor. Şimdi implant tedavisinin avantajlarını anlatalım

İmplant yapımı artık diş çektirmekten bile daha kolay.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 174

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂