İMPLANT

Diş hekimliğinde implant her geçen gün daha fazla konuşulan ve araştırılan bir uygulamadır. Özellikle tek diş eksikliklerinde yada dişlerini kısmen ve tamamen kaybetmiş hastalarda kurtarıcı olan implant, tam dişsiz hastalar için de çok rahatlatıcı sonuçlar vermektedir.

Ancak unutulmaması  gereken  implant diş uygulaması her kişi için farklı planlama gerektirir. İmplant sayısı ve üzerine yapılacak dişler için mevcut dişlerin durumu, kemik miktarı ve en önemlisi hastanın beklentileri büyük önem taşır.

İmplant yaptırmayı düşünen hastalar öncelikle implant fiyatını araştırmamalıdır. Asıl olan implant fiyatı değilimplant planlamasıdır. Yanlış yapılan implant diş planlamaları ileride hem ek maliyetler hem de cerrahi işlemler yaptırmak zorunda bırakabilmektedir.

Kliniğimizde implant planlamaları hasta beklentileri ön planda tutularak alternatif tedavi yöntemleri ile birlikte sunulmaktadır. Her planlamanın birtakım avantaj ve dezavantajları bulunduğu unutulmamalıdır.

İmplant ile eksik diş boşluklarının doldurulması rahat, sağlam ve güvenilir bir uygulamadır. İmplant üzerine yapılan protezler eksik dişlerin yerini alır ve aynı zamanda doğal bir yapı oluştururlar. Ağız içerisindeki eksik dişler tamamlanırken, sağlıklı dişlere dokunulmamış olur. İmplant üzeri yapılan protezler diğer bütün protezlere oranla daha uzun ömürlüdür. Alttaki dişin çürümesi veya ağrıması gibi bir sorun yaşanmaz. İmplant üzerine yapılan diş kaplama ve protezleri kişiye hissettirdiği güven sayesinde diş eksikliğinin olumsuz psikolojik etkilerini de ortadan kaldıracaktır. Titanyum alaşımlı implantlar hafif, dayanıklı ve vücuda kolay uyum sağlayan yapısıyla insanlığa yeni olanaklar sunmaktadır. Titanyum bugün ortopedik ve dental implantlarda en çok kullanılan malzemedir. İmplant tedavisi titanyum vidaların çene kemiğine yerleştirilmesi suretiyle yapılan nispeten ağrısız bir işlemdir. Özel yapım diş kuronu için dental implant dayanak görevi görür ve kuron implant dişe bağlanır. Kuron yerine oturduktan sonra kendi doğal dişinizden ayırt edemezsiniz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 176

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂