İmplantların Popüler Olmasının Nedenleri

Gerçek dişlerimiz gibi bizi rahat ettiren diş implantları hakkında bilgiler vermeye devam edelim. İmplantlar, doğal dişleriniz gibi görünmek, hissetmek ve çalışmak için tasarlanmıştır. Böylece gülümsemenize ve dolayısı ile kendinize de güvenebilirsiniz.

Diş implantları geleneksel diş kaplama seçeneklerinden daha uzun vadede kendisine verilen parayı geri öder diyebiliriz diyen Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgiler almaya devam edelim. Bildiğiniz gibi kendisi İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniği kurucusu.

İmplantlar neden bu kadar çok tercih ediliyor ve araştırılıyor diye sorduğumuzda bakın bize sıraladıkları maddeler şöyle oldu. İmplantların bu kadar popüler olmasının beş nedenini şöyle sıralayabiliriz:

1.Doğal Görünüm ve Rahatlık

Diş implantları doğal dişleriniz gibi görünmek, hissetmek ve çalışmak üzere tasarlanmıştır. Ek olarak, implantlar hastalara nasıl göründükleri veya takma dişlerinin düşüp düşmeyeceği konusunda endişelenmeden gülümseme, yemek ve sosyal aktivitelere katılma konusunda güven verir.

2. Uzun ömür ve Güvenilirlik

Uygun diş bakımıyla, implantlar dişlerde geleneksel restorasyonlar olduğu sürece tahmin edilebilir sonuçlar verir.

3. Yüksek Başarı Oranı.

İmplantlar için iyi planlanmış ve bakımı, genellikle diğer diş kaplama seçenekleriyle karşılaştırılabilir.Daha iyi olan ‘hayatta kalma oranları’ sunar. İmplant teknolojisi ve teknikleri geliştikçe başarı oranları da artmaktadır. Sağlıklı insanlar başarılı implantlar için en iyi şansa sahiptir.

4. Yeterli Derecede Yemek ve Çiğneme Yapmayı sağlar.

Diş implantları, tıpkı doğal dişler gibi çene kemiğinize sabitlenir. Zamanla çene kemiğinin korunmasına yardımcı olurlar ve kemik emilimini önemli ölçüde azaltırlar. Eksik dişlerin implantlarla değiştirilmesi, yiyeceklerinizi daha iyi çiğnemenizi ve daha net konuşmanızı sağlar.

5. doku Dostu Olması

Diş implantları geleneksel köprüler için bitişik dişleri kesme ihtiyacından kaçınarak doğal diş dokusunu korur. Ayrıca kemiği koruyacak ve çene kemiği yüksekliğinin kaybıyla sonuçlanan kemik erimesini ve bozulmasını önemli ölçüde azaltacaktır. Diş implantları ayrıca çene kemiği yapınızı geri kazanmaya yardımcı olur, çünkü kalan dişler üzerindeki yükü azaltır. Doğal diş dokusunu korur ve çene kemiği yüksekliğinin kaybıyla sonuçlanan kemik erimesini ve bozulmasını azaltır.

Tüm bu avantajlar nedeniyle, dental implantlar mükemmel uzun vadeli değer sağlar ve uzun süreli ağız sağlığına çok olumlu katkılar sağlayabilir. Tabi işin uzmanı ve titiz çalışan ellerde. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya verdiği bilgiler için teşekkür ediyoruz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 2

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂