Kategori: Genel

Türkiye Korona Virüs Tehlikeli Kendini Koru

Kendinizi korumak için adımlar atın
Ellerinizi sık sık temizleyin.
Özellikle halka açık bir yerdeyken veya burnunuzu üfledikten, öksürdüğünüz veya hapşırdıktan sonra ellerinizi en az 20 saniye boyunca sabun ve suyla yıkayın .
Sabun ve su hazır bulunmuyorsa, en az% 60 alkol içeren bir el dezenfektanı kullanın . Ellerinizin tüm yüzeylerini örtün ve kuruyana kadar birbirine sürün.
Gözlerinize, burnunuza ve ağzınıza yıkanmamış ellerle dokunmaktan kaçının .
İllüstrasyon: Kadın evine karantinaya alındı
Yakın temastan kaçının
Hasta olan insanlarla yakın temastan kaçının
COVID-19 topluluğunuza yayılıyorsa kendinizle diğer insanlar arasında mesafe bırakın . Bu özellikle çok hastalanma riski daha yüksek olan insanlar için önemlidir.

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)

Koronavirüs Salgınında Stress Yönetimi

Kaygı ve Stresi Yönetin!
Bu sayfada kendinizde ve diğerlerinde stresi azaltmak, ebeveynler için bilgiler, yanıtlayanlar için bilgiler, arantinadan çıkarılan insanlar için bilgi bulabilirsiniz.

Stres ve Başa Çıkma
Koronavirüs hastalığı (COVID-19) salgını insanlar için stresli olabilir. Bir hastalık hakkındaki korku ve endişe bunaltıcı olabilir ve yetişkinlerde ve çocuklarda güçlü duygulara neden olabilir. Stresle başa çıkmak sizi, önem verdiğiniz insanları ve topluluğunuzu güçlendirir.

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)
Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Hassas Dişler

Diş hassasiyeti , dişleri koruyan emaye inceldiğinde veya diş eti çekilmesi meydana geldiğinde oluşur, böylece emaye ve diş etleri dişe ve köke sağlanan korumayı azaltır.

Bu durumda, sıcak veya soğuk, tatlı veya çok asitli yiyecekleri yediğinizde veya içerken veya soğuk havada nefes alırken dişiniz veya dişleriniz hassas veya acı verici olabilir.

Fırsatı kaçırma (Devamı>>)
× WhatsApp ile randevu alın