Lamine Diş Estetiği

Diş yüzeylerine ince bir yaprak gibi yapıştırılan laminate veneer yani lamina diş kaplamaları doğal diş rengini ve şeklini elde edebilmek için estetik diş hekimliğinde en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesidir.

İnce bir yüzey aşındırması sonrasında diş üzerinden alınan ölçü ile laboratuvar ortamında üretilen lamina diş kaplamaları ışık geçirgen olmaları nedeni ile renklenmiş veya üzerinde lekeler bulunan dişlere uygulanmadan önce dikkatli olunmalıdır. Alttaki dişin koyu rengi veya lekeleri bu ince lamina kaplama yapıştırıldığında dışarıdan fark edilmemelidir. Tecrübe ve dikkat ile planlanan lamina diş kaplamalarında bu önemli ayrıntı maalesef çoğu zaman gözden kaçar ve işlem bittiğinde hem hasta hemde diş hekimi için kabus başlar.

Peki renk sorunu olan hastalarda ne yapılabilir?

Kaplama olarak zirkonyum diş kaplama tercih edebilirsiniz. Zirkonyum  beyaz rengi sayesinde dişin renk sorununun üzerini kapatacaktır. Diş eti ile de uyumlu olan zirkonyum diş kaplamalar size tatmin edici doğal estetik bir gülümseme kazandırmak için yeterli malzemelerdir.  Dişlerinizin durumu ile ilgili bilgi almak ve alternatif tedavi yöntemlerini öğrenmek içiin bizi arayabilirsiniz. 02126616979  www.drsertac.net

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 147

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂