Ön Diş Estetik Kaplama Fiyatları

Diş kaplamaları için her zaman dişlerin kırık, çürük olması gerekmiyor. Bazen diş aralıklarının kapatılması, eğri dişlerin düzeltilmesi, diş beyazlatma yöntemleri ile düzeltilemeyen diş renklenmelerinin giderilmesi için dişler üzerine estetik kaplamalar yapılabilmekte. Diş hekimi olarak bizler hastaları istek ve beklentilerini karşılarken en uzun ömürlü ve kalıcı diş tedavileri konusunda bilgi vererek hastalarımızı yönlendirmekteyiz. Mesela diş aralıkları olan bi kişi için ortodonti tedavisi ile ayrık dişlerin düzeltilmesi mümkün ise bu alternatif ile ilgili hastalar mutlaka bilgilendirilmelidir.  Tedavi seçeneklerinin belirlenmesinde diş yapım zamanı, istek ve beklentiler ve tedavinin kalıcılığı önemlidir. En iyi diş estetiği bazen en iyi tedavi seçeneği olmayabilir.

Her vaka için kendine özel seçenekler oluşmaktadır. Ön diş estetiği isteyenler için klinikte neler yapıldığından bahsedebilir misiniz dedik Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya da bize ön diş estetiği için estetik diş kaplamalar ve fiyatları ile ilgili bilgiler verdi. Sorularımız ön diş estetiği nasıl yapılır, ön diş estetiği fiyatları ön diş estetik kaplama çeşitleri nelerdir. Tek tek yanıtlayan İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş kliniği Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya teşekkür ederiz.

ön diş estetiği dediğimizde bazen sadece ön dişler için çalışma yapmak yeterli olamayabilmekte. Gülme hattı olarak tanımladığımız dudak komisuraları arasında kalan alan gülüş estetiği alanıdır. Bu alanda bazen sadece ön 4 diş bazen alt üst 6 şar diş bazen de alt 10 üst 10 diş olabilmektedir.

Ön Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Tabi ki ön dişlere müdahale edilerek elde ediliyor. Bu müdahale bazen dişlerin yerlerini değiştirerek, bazen dişleri kaplayarak veya renklerini beyazlatarak olabilmekte. Bu yöntemler ortodonti, lamina, diş kaplama ve bleaching olarak adlandırılmakta.

Ön Diş Estetik Kaplama Çeşitleri

Ağız ve Diş Sağlığı İçin Doğru Beslenme Nasıl Olmalıdır?
Ağız ve Diş Sağlığı İçin Doğru Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Ön dişler için öncelik kazanan doğal diş görüntüsü elde etmek amacı ile ışığı doğal diş gibi yansıtıp geçirebilen metalsiz diş kaplamalar tercih edilirler. Porselen diş kaplamalar içerisinde bulunan metal nedeni ile ön diş bölgesinde iyi bir estetik için önerilmez. Yapılabilecek kaplamalar zirkonyum diş kaplama, laminate veneer ve empress diş kaplamalardır. Her üç malzeme de ön diş estetiği için sıklıkla tercih edilir. Fiyatlarına göre de estetik başarıları artar. Yani en uygun fiyatlı olan zirkonyum diş kaplama lamina kadar ve empress diş kaplama kadar başarılı sonuç vermezler.

En yüksek fiyatlı olan empress diş kaplama da diğer iki diş kaplama malzemesinden daha başarılı sonuçlar vermektedir. Aşağıda ön diş estetiği fiyatları ile ilgili bilgiler bulacaksınız.

Ön Diş Estetiği Fiyatları

Yapılacak diş estetiği uygulamasının ne olduğuna bağlı olarak işlem fiyatları değişiklik gösterir. Diş estetiği fiyatı öğrenebilmek için öncelikle hangi işlemin yapılacağını belirlemek gerekir. Farkı kişiler için diş estetiği fiyatları da büyük farklılar gösterebilmektedir. Diş Hekimleri de aynı kişi için bile farklı uygulama önere bildiklerinden farklı fiyatlar ortaya çıkmaktadır.

En doğru olan hastanın istek ve beklentileri doğrultusunda en az işlem ile en iyi sonuca odaklanarak elde edilebilir. Yapılacak işlemlerin uzun ömürlü ve kalıcı olması ileride sorun çıkarmaması en önemli öncelik olmalıdır. Ön diş estetiği fiyatı içerisinde diş beyazlatma uygulamasını olup olmadığı ve işlem için ne kadara süre harcanarak ne kadar maliyet oluşacağı tespit edildikten sonra diş estetiği fiyatı belirlenir. Bir önemli konu da diş kaplaması yapılacak ise hangi tür bir diş kaplama uygulanacağıdır.

www.drsertac.com Diş Kaplama çeşitlerini okuyabilirsiniz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂