İmplant ve Ortodonti Diş Tedavileri

İmplant Diş tedavisi

Eksik diş tedavisinde günümüzde en çok tavsiye edilen tedavi yöntemi implant tedavisidir. Uygulaması diş çektirmekten daha kalaydır hasta için. İmplant uygulaması sırasında bütün ekipman ve işlem yapacak doktor ile yardımcı personelin tam steril şartları sağlaması gereklidir. İmplant uygulamasında en büyük risk enfeksiyondur. Bu nedenle implant uygulamaları tam steril şartlarını oluşturabilen modern diş kliniklerinde yapıldığında hiçbir sorun yaşanmamaktadır. Korudent diş kliniği olarak implant cerrahisinde bütün modern gelişmeleri takip etmekteyiz. İmplant uygulaması sırasında kesintisiz güç kaynağı ve jeneratörlerin bulunması sizin operasyon sırasında karşılaşabileceğiniz sürprizleri önlemektedir.
İMPLANT DİŞModern diş hekimliğinde ve tıp bilimlerinde artık tam steril çalışma imkanı tam olarak sağlanabilmektedir. Sizde bu konuda endişe ediyorsanız bizimle iletişim kurun. Sizi konu hakkında bilgilendirelim. Randevu için 02125403434
İmplant yapımı için en önemli konulardan birisi de implant diş planlamasıdır. Doğru planlanmayan implant ve üzerine gelecek protez hasta beklentilerini karşılayamaz. Bu durum hem hasta hemde hekim için sorun olacaktır. Tecrübeli ve hastasını dinleyen kliniklerde böyle bir sorunla karşılaşma riski yoktur.
İmplant fiyatı diş kaplaması ile birleştiğinde doğal olarak bin liralar ile ifade edilen rakamlar konuşulur. Diş hekimi olarak bizin tercihimiz dişleri düzenli kontrol ve bakım ile ağızda tutmaktır ancak çekilmiş veya çekilmek zorunda olan dişler için başka bir yöntem olmadığı için implant veya portez tercihi ile karşı karşıya kalırız. Konforlu bir tedavi olarak da implant diş tedavisi tercih edilir. Bir implant için fiyatlar 1000 tl ile 3000 tl aralığındadır. Kliniğin muhasebe hesapları ve maliyetler bu fiyatın değişken olmasına neden olur.

Modern diş tedavi yöntemlerinden diğeri de Ortodonti tedavisidir.

Ortodonti diş ve çene bozukluklarının teşhis, tedavi ve önlenmesi olarak tanımlanabilir. Çapraşık dişler sadece istenmeyen estetik bir görünüme sebep olmazlar. Çapraşık dişler, ne kadar iyi bakılırsa bakılsın, ne kadar iyi fırçalanırsa fırçalansın, tam olarak temizlenmesi mümkün olamayacağı için ileride diş kayıplarına sebep olabilecek, diş çürüklerine ve diş eti rahatsızlıklarına sebep olabilirler. Bu nedenle sadece estetik kaygılar nedeniyle değil, ağız hijyeninin sağlanabilmesi ve ileride yaşanabilecek ağız ve diş rahatsızlıklarının önüne geçmek için de ortodonti tedavileri gereklidir.

Ortodonti Diş Teli
Ortodonti Diş Teli

Son yıllarda her yaştan hastada yüz güldürücü tedaviler gerçekleştiriliyor. Ancak problemin erken yaşta teşhis edilip tedaviye başlanması daha kısa sürede daha etkin sonuç vermektedir. Bu nedenle çocuklar karışık dişlenme döneminden itibaren (6-7 yaş) mutlaka bir ortodontiste kontrol ettirilmelidir.

Ortodonti tedavileri uzun bir süreçte tamamlanabildiği içini hekim ve hasta ilişkisi, iletişimi tedavide çok önemli olduğu da unutulmamalıdır.

Ortodonti uzmanlarına başvuran birçok hasta, tedavi için kullanılan diş tellerinin görünümünün estetik olmaması ve kullanım zorlukları nedeniyle tedaviden vazgeçiyor. Birçok hasta sosyal hayatını etkileyeceği için ortodontik tedaviyi reddediyor. Artık alternatif ortodonti tedavileri sayesinde bir çok hasta rahatlıkla tedavilerini devam edebiliyor.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.5 / 5. Oy sayısı: 199

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂