Periodontoloji

Diş eti hastalıkları, günlük hayatta herkesin en az bir kere karşılaştığı ve çoğu zaman önemsemediği rahatsızlıkların başında gelmektedir. Günlük hayatımıza başladığımız günün ilk saatlerinde dişlerimizi fırçalarken yaşadığımız diş eti kanamaları bu hastalıkların en belirgin ve basit belirtilerindendir. Diş etinin altında istenmeyen bakterilerin birikmesi ile oluşan süreç zamanla telafisi çok uzun süren tedavilere neden olabilmektedir. Bu nedenle çok basit gibi görünen diş eti kanamalarını ciddiye almanız gerekmektedir. Bununla birlikte yoğun bakteri birikmeleri ağız içinde kötü kokuların oluşmasına neden olacak ve günlük hayat standartlarınızı, çevrenizle olan ilişkilerin zedelenmesine neden olabilecektir.
Diş eti altında oluşabilecek bakteriler, diş eti hastalıklarından en önemli süreç olan diş eti çekilmelerine de neden olabilir. Bu süreç zamanla sağlam dişlerin yerinden oynamasına ve sağlıklı dişlerin kaybedilmesine ortam hazırlar ve diş kayıplarının çok genç yaşlarda yaşanmasına sebep olur.
Periodontal tedaviler dişeti hastalığı (gingivitis), ileri dişeti hastalığı (periodontitist) gibi dişeti problemlerinin tedavisini içermektedir. Günümüzde Dişeti hastalıklarının tedavisinde çeşitli cerrahi ve ultrasonic aletler kullanılmakta ve bu yeni aletler yardımı ile çok başarılı, ağrısız tedaviler yapılabilmektedir.
Kliniğimizde diş eti hastalıklarının tedavisinde öncelikle ağız hijyenini yükseltmenin önemi vurgulanarak hastamıza ağız ve diş bakımı ile ilgili bir eğitim programı verilmekte ve nasıl bir diş fırçası seçmesi gerektiğinden diş macunu çeşitlerine, ağız gargarası ve diş ipi kullanmanın önemine kadar tüm bilgiler aktarılmaktadır. Basit Diştaşı temizliği ve derin küretaj-flap operasyonu gibi detaylı dişeti cerrahisi uygulamaları ile PRF denilen kanınızdan elde edilen büyüme hücresi içerikleriyle lazer uygulamaları ve ozon terapiler ile desteklediğimiz dişeti tedavileri sonucunda sorunlarınızdan kurtulursunuz. Yine lazer uygulaması ile Pembe Estetik (Diş Boyu Uzatma – Kron Boyu Yükseltme) diye adlandırdığımız estetik uygulamaları da ağrısız ve kanamasız bir şekilde gerçekleştirmekteyiz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 140

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂