Şeffaf Aparey Fiyatları

orthero ile telsiz ortodonti fiyatı ne kadar
orthero ile telsiz ortodonti fiyatı ne kadar

Şeffaf aparey fiyatları hakkında bilgiler verelim. Bugünkü yazımızda şeffaf aparey konusunu ele alacağız. Yazımızda şeffaf apareyin ne olduğunu ve nasıl uygulandığını, şeffaf plak markalarının hangileri olduğunu, bu yıl için şeffaf aparey fiyatları’nın ne kadar olduğunu, şeffaf plak ücretleri konusunu ve şeffaf aparey kullananların ne gibi yorumlarda bulunduğunu anlatacağız. Bize verdiği bilgiler için Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya teşekkür ederiz. www.drsertac.com wev sitesinde konu ile ilgili arama yaparsanız çok detaylı bilgilere ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz.

Daha estetik ve sağlıklı görünümlü dişlere sahip olmak hepimizin arzusudur. Bu amaçla yapılan işlemlerden biri de eğri dişlerin ortodonti tedavisi ile düzeltilmesidir. Ortodonti alanında uzman olan kişiler, eğri dişleri düzeltmek için ya takılıp çıkarılan apareyler yapar ya da dişlere tel takar.

Teknolojik gelişmeler, hayatın her alanında olduğu gibi diş tedavisinde de çeşitli olumlu değişiklikler sağladı. Bilgisayar teknolojisinin ilerlemesiyle birlikte 3 boyutlu üretim ve 3 boyutlu tarama sistemi diş tedavilerinde de uygulanmaya başlandı. Zaman içinde eğri dişlerin tedavisinde de bilgisayar teknolojisindeki gelişmelerden istifade edilmeye başlandı. Telsiz ortodonti ya da şeffaf aparey olarak adlandırdığımız tedavi yöntemi, işte bu yeni nesil bilgisayarlarla üretilmiş plaklarla uygulanıyor.

Yazımda şeffaf aparey fiyatları ve tedavi süresi ile ilgili olarak sizleri aydınlatmadan önce bu tedavi yönteminin kimlere uygulandığı ile ilgili bazı bilgiler vereceğim.

Şeffaf plak tedavisi kimlere uygulanır?

  • Dişlerindeki çapraşıklık çok ilerlemiş olmayanlara
  • Ortodonti tedavisi görürken dişlerinde tel istemeyenlere
  • Dişleri aralıklı olan kişilere
  • Ağız yapısı ve psikolojik yapısı bu tedavi için uygun olan kişilere
  • Çeneler arası iskeletsel sıkıntısı bulunmayanlara
  • Damak yapısında gömük diş olmayan kişilere
  • Dişlerinin estetik bir şekilde görünmesini isteyen kişilere

Telsiz ortodonti veya şeffaf plak dediğimiz tedavi uygulanabilir. Bu tedavi yöntemi, braket takılarak uygulanan sabit apareyler vasıtasıyla gerçekleştirilir ve diş düzeltilmesi tedavisinin alternatifidir.

Şeffaf plak ya da şeffaf aparey olarak adlandıran tedavi yöntemi yeni mi?

Aşağı yukarı 20 yıldır, plak basılarak dişlerdeki eğrilikler düzeltiliyor. Bu işlem, sıkıntılı ve zor olması nedeniyle pek tercih edilmiyordu. Bu yöntem, her plak için ayrı modeller hazırlanması nedeniyle kullanılmıyordu. 3 boyutlu yazıcı ve tarayıcıların çıkması sayesinde ise bu işlemler hem hızlandı hem de hata payı azaldı.

Şeffaf aparey ya da şeffaf plak tedavisiyle dişler düzelir mi?

Daha önce “Diş teli olmadan dişlerim düzelir mi?” diye sorulurken şimdilerde ise telsiz ortodonti ile ilgili çeşitli sorular soruluyor.

Bazı vakalarda, şeffaf plaklar diş telinin yerini tutabildiği için telsiz ortodonti ile tedavi şansı var. Hastalar bu konuda son derece rahat olabilir çünkü şeffaf plaklar ile yapılan tedavi yeni değil.

Şeffaf aparey ile ortodonti tedavisi hakkında bilgiler

Önde gelen şeffaf plak markaları hangileridir?

Bu tedavi yöntemi, dünyada yıllardır uygulanıyor. Sonunda Türkiye’ye de gelen tedavi yöntemi için Invisalign

Orthero invisalign Caligner markaları ile şeffaf plak ile telsiz ortodonti uygulaması mimkün
Orthero invisalign Caligner markaları ile şeffaf plak ile telsiz ortodonti uygulaması mimkün.

markası, 7-8 yıl önce burada çeşitli pazarlama çalışmaları başlattı. Invisalign, eğri dişlerin düzeltilmesi için Türkiye’de kullanılan ilk şeffaf aparey markası olma özelliğini taşır. Hastalar, ayda 100-200 dolar gibi bir ücret ödeyerek iki yılda tedavi oldular. Bunları internet sitesinden görebilirsiniz.

Yerli girişimle kurulup yabancı sermaye yatırımı almış bir proje olan ORTHERO markasında ise tedavi fiyatları ithal şeffaf aparey üreticilerine nazaran daha uygundur. Ayrıca yerli üründe tedarik süreci de kısa olduğu için bu da bir tercih nedeni olabiliyor. Clearfix markası olan C-align, ORTHERO markaları ve Invisalign markası arasında bence kalite açısından hiçbir fark yok.

Şeffaf Aparey Fiyatları

Şeffaf plak ücretlerinin diş teli fiyatlarından yüksek olduğu zannedilir, oysa böyle bir şey yoktur. Tedavi yöntemini araştıran hastalar, şeffaf aparey ücretlerinin daha yüksek olacağını düşünüyor.

İlerlemiş vakalarda uygulanması mümkün olmayan bu tedavi yöntemi, basit vakalarda tel tedavisi ücreti kadar bir fiyata mâl olabiliyor. Birkaç plak ile eğri dişlerin düzeltilebildiği vakalar için tel tedavisi tavsiye edilmiyor. Bu tip vakalarda işlemler, şeffaf plak tedavisi ile yapılıyor.

İlk başlarda sistem kişiye özel olarak tasarlanıp geliştirildiğinden her hasta için tasarımı farklı yapılıyordu. Bu nedenle ilk başlarda klasik ortodonti tedavisinden daha pahalıydı. Alanında eğitimli personel sayısının ve yatırımcı şirketlerin çoğalmasıyla birlikte,  şeffaf aparey fiyatları ortodonti fiyatları ile hemen hemen aynı duruma geldi

Fiyatları, kişiye uygulanması gereken plak sayısı ve tedavi süresi belirler. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya’nın internet sitesinden randevu alarak şeffaf plak ve ortodonti fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Klinik muayene sonrasında tedavi ücreti hakkında bilgilenebilirsiniz. Tedavi için 1000-1500 € arasında fiyatlardan bahsedebilmemiz mümkün.

Şeffaf aparey kullananların yorumları

ŞEFFAF PLAK İLE ORTODONTİ
ŞEFFAF PLAK İLE ORTODONTİ

Tedavide en önemli unsur, hasta disiplinidir. Bu plakları takabileceğinizden emin olamıyorsanız tel ile ortodonti tedavisi daha iyi bir seçenektir. Ama plak taşıyabileceğinizi düşünüyorsanız bu tedavi yöntemi sizin için ideal. Şeffaf plakla tedavi olan bir hastamın tedavi sonrasındaki görüşlerini aktarmak istiyorum.

Hastamız İngiltere’de yaşadığı zaman zarfında şeffaf aparey tedavisi ile ilgili birtakım bilgiler edinmiş. Yurt dışında bu tedaviler, Türkiye’de olduğundan 4-5 kat daha pahalı.

Hastamız sorduğu sorular sonucunda yapılanın İngiltere’dekiyle aynı işlem olduğunu anladı. Plaklarını oldukça düzenli bir şekilde kullandı. Ağız ve diş bakımına da son derece dikkat eden hastamızda, başarılı sonuçlar elde ettik. Tedaviye 2016 yılında başladık. Hastama bu tedavi yönteminin Türkiye’de de yaygınlaşmasını temenni ettiğimi belirttim. Hastam da başka insanların da bu işlemden yararlanabilmeleri için kısaca görüşlerini söyledi. Hastama değerli görüşleri için teşekkür ederim ve kendisine sağlıklı dişleriyle mutluluklar dilerim

Siz de tedaviniz tamamlandığında şeffaf plak ile ilgili düşüncelerinizden bahsetmek ister miydiniz?

Şeffaf Plak Diş Teli Tedavisinin Dezavantajları

Bu sistemden verim alabilmek için plağın düzgün ve düzenli bir şekilde takılması gerekir. Plak düzgün bir şekilde takılmadığında, işlem planlanan tedavi süresinde tamamlanamaz. Şeffaf plaklar her gün 20-22 saat süre ile dişlerde takılı kalmalıdır. Bu sistemin kişiye herhangi bir zararı ve olumsuz etkisi yoktur.

Bu şeffaf plaklar oldukça rahat kullanılır. İlk bakışta göze çarpmayan bu şeffaf plaklar ne iş hayatınızı ne de özel hayatınızı olumsuz etkiler. Plaklara kısa sürede alışacaksınız.

Şeffaf plaklar ilk bakışta göze çarpmaz. Bu nedenle özel hayatınızı ve iş hayatınızı olumsuz etkilemeyen bir ortodonti tedavisidir. Güvenle ve rahatlıkla kullanabileceğiniz bu plaklara kısa sürede alışacaksınız ve konforun tadını çıkaracaksınız. Ağzınızda yara yapmayan bu şeffaf plakları dilediğiniz zaman çıkarabileceksiniz. “Pişmanlık yaşarsanız tel takarız” dediğim hastalarımın hiçbiri tel istemedi.

Ortodonti Tedavi Süresi Ne Kadar?

Diş teli takılıp yapılan tedavilerle şeffaf plaklarla yapılan tedavi süresi arasında fark yoktur. Plakları düzenli takmak gerekir. ORTHERO sistemi ile gerçekleştirilen tedavilerde, tedavi süresi biraz daha uzundur. Tedavinin uzunluğu; kişinin diş ve çene yapısı, başka diş tedavilerine ihtiyacı olup olmaması ve hekimin planladığı tedaviye göre değişiklik gösterir. Kişiye özel bir tedavi olan şeffaf plak tedavisinde en doğru süre diş hekimi tarafından belirlenir.

Şeffaf Plaklarla Tedavi Ücretleri

Şeffaf plaklarla yapılan tedaviler; markaya, plak sayısına ve hastanın sorununun zorluk derecesine göre değişir. Sizlere fikir vermesi açısından bazı örnek tedavilerin fiyatlarını veriyorum.

Invisalign Fiyatları

10.000- 25.000 TL arasında diyebilirim. Tedavi ücreti, hastanın probleminin derecesine göre belirlenir.

Diğer şeffaf düzeltici plak fiyatları hakkında bilgiler

Sabit ortodontik tedavi fiyatları hakkında bilgiler

Metal braketler

9 bin TL ila 18 bin TL arasında değişen fiyatlara sahiptir. Teknisyene ve tedavi sınıfına göre çeşitli değişiklikler görülebilir.

Seramik braketler

10 bin TL ila 18bin TL arasında değişir. Bu tedavinin fiyatı da teknisyenin ihtiyacına ve tedavi sınıfına göre değişiklik gösterir.

TEDAVİ ÜCRETİ; TEKNİSYEN ÜCRETLERİNE, VAKANIN ZORLUĞUNA GÖRE SEÇİLEN YÖNTEMLERE, TEDAVİ SÜRESİNİN UZUNLUĞUNA VE DÖVİZ KURUNA BAĞLI OLARAK DEĞİŞİR.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 182

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂