ŞEFFAF PLAK, INVISALIGN APAREY İSTANBUL

Şeffaf plaklarla dişlerin düzeltilmesi işlemi her geçen gün daha çok uygulanan bir ortodonti tedavisi yöntemi olmuştur. Piyasada Invisalign, Şeffafplak, Orthero, Aligner, Şeffafaparey gibi farklı firmaların ürettikleri seri plaklar diziliş problemi olan dişleri istenildiği gibi sıralıyor. İstanbul da şeffaf plak yapan diş hekimleri sistemi istedikleri firmadan seçme konusunda oldukça şanslı.İstanbul’da Avcılar, Ataköy, Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Yenibosna, Sefaköy, Küçükçekmece, Yeşilyurt, Yeşilköy, Florya, Küçükçekmece, Cennet mahallesi, Beylikdüzü, Halkalı semtleri birinci bölge olarak en şanslı bölgeler. Telsiz ortodonti yöntemi için ilk aşama analiz aşaması ve kaç plak ile ne kadar sürede dişlerin düzeleceği bu aşamada belirleniyor. Sadece analiz aşaması için maliyeti kadar ücret ödeyerek tedavinin kesin fiyatını öğrenebilirsiniz. Diş hekimi dişlere bakarak tahmini bir şeffaf plak fiyatı söyleyebilir. Ancak kesin tedavi fiyatı için bilgisayar analizi gerekir. Plak sayısı tedavi süresi şeffaf aparey fiyatlarını etkilemektedir. Şimdi size ğri diş düzeltmede popğler bir yöntem olan plak ile diş düzeltme hakkında önemli bilgiler vereceğiz.Tedavinin sadece ücreti değil nasıl uygulandığı, avantaj ve dezavantajları da önemlidir. Bunlar hakkında doğru bilgi almak uzun soluklu bir ortodonti tedavisinde uyumu ve başarıyı arttıracaktır.

TELSİZ ORTODONTİ UYGULAMASI

Telsiz ortodonti tedavisi olarak adlandırılan yöntem diş Doktorun hasta ağzından aldığı ölçüye firmaya göndermesi ile ilk aşamasını tamamlamış oluyor alınan ölçü firmada bilgisayar tarayıcısı ile üç boyutlu olarak sayısal verilere dönüştürülüyor sistem düzgün sıralanışı da diş datalarına göre kaç adet plak uygulanması gerekeceğini belirliyor. Hangi dişlere ne kadar uygulanacağı ve hangi hareketlerin sağlanacak bilgisayar programı sayesinde matematiksel olarak hesaplandı için hatasız bir tedavi söz konusu.

Şeffaf Diş düzeltme Plakların Metal Diş Telleri ile Karşılaştırılması
  • Metal veya seramik braketler yoktur. Karşıdakinin fark etmesi zordur.
  • Tedavi sırasında diş hareketleri nedeni ile oluşan ağrı minimum seviyededir.
  • Estetik olarak tedavi sonucunu ilk başta görebilirsiniz.
  • Sınav düğün dernek gibi özel zamanlarda takmayabilirsiniz.
  • Tam uyumlu biyolojik malzeme ile yapılırlar.
  • Konuşma değişmez.
  • Ortodonti fiyatları ile aynı ücretler.
  • Erişkinler için kullanım rahatlığı.
  • Metal alerjisi olanlar için iyi bir seçenektir.

yukarıda sıraladığımız birçok avantaj nedeni ile diş teli olmadan ortodonti tedavisi yapılmasına olanak sağlayan şeffaf plak ile ortodonti tedavisi tercih nedeni olmaktadır. Olumsuz özelliği olarak hasta ile iletişimin ve uyumun iyi olmadığı durumlarda tedavi başarısının mümkün olamaması sayılır. Aslında bu durum bütün diş tedavileri için geçerli bir durumdur. Hasta diş teli taktığında daha iyi bir iletişim ve ve uyumu yok ise diş dilinin altında çocuklar oluşması veya sert besinler yediğinde tellerin kopması kırılması gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkar. Şeffaf plak uygulanan hastalarda günde 22 saat filan kullanılması gerekir. Dişler düzenli olarak fırçaladım şeffaf plaklar yeterli sürede takıldığında tedavi Sonucu son derece tatmin edici bir olmaktadır. Şeffaf plaklar ile ilgili diş doktoru Sertaç Kızılkaya dan daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz 0 212 661 69 79 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. www.drsertac.net sitesinden de bilgi almanız mümkündür.

Zirkonyum
İstanbul Estetik Diş

ŞEFFAF PLAK VE APAREY FİYATLARI

Diş tedavilerinde standart bir fiyat olmadığını biliyoruz. Çünkü her tedavi kişiye özel uygulanmaktadır. Şeffaf plak fiyatları da diğer diş tedavileri gibi tek bir fiyat ile maalesef uygulanamaz. Hastanın dişlerinin eğrilik durumu ve düzeltmek için uygulanacak plak sayısı gibi faktörler şeffaf apareyler ile tedavi fiyatını etkileyen önemli unsurlardır. Diş düzeltme işleminde kullanılacak malzemenin yanı sıra, doktorun saat ücreti şeffaf plak fiyatlarını etkiler. Kullanılan yöntem ve firmanın fiyat politikası, şeffaf plak fiyatlarının ucuz veya pahalı olması yönünde etki eden faktörlerdir. Dişlerinizin şu anda nasıl göründüğü önemli değil. Tedavi sonrası nasıl olacağı önemli. Bilgisayar tasarımında düzelen dişlerinizin nasıl görüneceğini tasarım olarak görebilirsiniz. Tedavi başında işin bitmiş halini görmek büyük bir ayrıcalık olsa gerek. Sistem buna imkan tanıyan bir sistem. Artık gülüşünüzü düzeltmenin kendinize bir iyilik yapmanın zamanı gelmedi mi? Tedavi sonunda bu iş için ödediğiniz ücrete değdiğini göreceksiniz. Invisalign veya şeffaf plak ile telsiz ortodonti tedavi fiyatları ne kadar?

Ortodonti tedavisi fiyatı önem taşır. Anne baba için ek bir giderdir. Genel bilgi için size tedavinin 6-10 bin tl aralığında olduğunu söyleyebiliriz. Ancak siz bir plak uygulayan veya Invisalign uygulayan doktora gidip ilk muayenenizi olmalısınız. Analiz yapılana kadar bu sorunun kesin bir yanıtı verilemez.

Diğer tüm ortodontik tedavilerde olduğu gibi, şeffaf plak yanini Invisalign ile tedavi ücreti, sizin vakanızın ve tedavinizin zorluğuna bağlıdır, tedavi için ödenecek fiyat bilinen braket ile yapılan ortodonti tedavi ücretlerine yakındır. Tedavi fiyatları, tedaviyi yapacak olan doktor tarafından belirlenmektedir ve ortalama fiyatlar 2000$ ile 5000$ arasında değişmektedir. Sizin plak ile diş tedavinizimaliyetini öğrenmek şeffaf plak fiyatı almak için Size en yakın diş hekimi olmasa bile www.korudent.com dan Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan muayene randevusu almak istermisiniz? 02126616979

ŞEFFAF PLAK YAPTIRANLAR NE DEDİ?

Bu tedavi yaptırıp iyi dişlerini düzelten hastalar tedavi süresinde hiçbir zorluk yaşamadıklarını ifade ederler. Düzenli kullanılan plakların dişleri adım adım istenilen sıralanışa getirmesi hastaları son derece memnun eder. Diş yüzeyinde herhangi bir yapıştırma uygulanmadığı için dişlerde bozulma olmaz. Tellerin kopması, kırılması, çıkması gibi sorunlar yaşanmadığı için hastalar son derece mutlu olurlar.

Sitede aşağıdaki konular hakkında da bilgi alabileceğiniz sayfalara linkler vardır. İncelemenizi tavsiye ederiz.

TEL TEDAVİSİNE ALTERNATİF BİR YÖNTEM ŞEFFAF APAREY

Diş hekimi Sertaç Kızılkaya şeffaf plaklar ile diş düzeltme işleminin tel ile uygulanan diş düzeltme işlemine  iyi bir alternatif olduğunun altını çizdi. Uygun vaka seçimi önemli diyen Kızılkaya her vakada bu yöntemin mümkün olamayacağının bilinmesi gerekir dedi. Özel günlerde, toplantılarda ve fotoğraf çekimi gibi anlarda plakların çıkarılabilmesi büyük avantaj sağlıyor. Yemek yeme sırasında da plaklar çıkarılıyor. Bu sayede hem yeme zorluğu ve sınırlaması olmuyor hem de dişlerin temizlenmesini zorlaştıran diş tellerinin olmaması hastaya büyük avantaj sağlıyor.

Diğer taraftan diş yüzeyine yapıştırılan braketler söküldüklerinde diş yüzeyinin deforme olması söz konusudur. Ne kadar dikkatli bir şekilde yapıştırma ve sökme işlemi yapılırsa yapılsın dişin üzerinde bir miktar çizik ve harabiyet olacaktır. İyi yapılan ağız bakımı yani diş fırçalama sayesinde diş minesi çürüklerden korunabilir. Ancak aşırı asitli gıdalar tüketen kişiler veya reflü gibi sistemik sorunları olan kişiler için yüzeyi zedelenmiş dişler sorun teşkil eder. Minedeki çizik ve çatlaklar zaman içerisinde maruz kalacakları asit ve bakteriler ile renk değişimi hatta çürük gibi sorunların artaya çıkmasına neden olur.

Yukarıda verdiğimiz linkler ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz sayfalarımıza erişiminizii sağlar. Diş tedavi fiyatları ve estetik zirkonyum ve implant diş hakkında Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi alabilirsiniz. İletişim sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 155

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂