Şeffaf Plak Ortodonti Fiyatları

Şeffaf plak ile ortodonti tedavisi son yıllarda giderek daha fazla uygulanan bir işlem haline geldi. Ortodonti tedavisinde diş teli’nin alternatif olarak uygulanan şeffaf plaklar dişlerin düzeltilmesi için Düzeltilmesi için etkili ve pratik bir yöntemdir. Şeffaf diş plakları alınan diş ölçüsüne göre hazırlanır. Şeffaf plak hakkında bilgi vereceğimiz bu yazıda 2021 şeffaf plak fiyatları  ile ORTHERO, Clearfix, Invisalign, Şeffaf plak markalarının uygulama farklarını ve fiyatlarını karşılaştırmak istiyorum.

Şeffaf plak maliyeti diş teli fiyatı ile karşılaştırıldığında nerede ise her ikisi aynı ücret ile uygulanan tedavilerdir.

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya’dan telsiz ortodonti uygulamaları ve ücretleri ile ilgili aldığımız bilgileri size aktaralım. Kendisi İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş kliniğinin kurucusudur ve www.drsertac.com/iletisim  sayfasından randevu alabilirsiniz.    || İNDİRİM KODUNUZ ORT2021h ||

Şeffaf Plak Dişleri Düzeltir mi?

 

Şeffaf plak dişleri düzeltir mi diye soran hastalara tedavisi bitmiş örnek vakaları göstermek mümkündür. Tabii ki şeffaf plaklar dişleri düzeltiyor. Aynı diş teli gibi, her dişi itilerek veya çekilerek hareket ettiriliyor. Bu sayede iki haftada bir elde edilen değişimler istenilen ideal diş sıralamasını kavuşmayı sağlıyor.

Şeffaf diş plağı tedavisi bittikten sonra Tıpkı diş teli tedavisinde ki gibi dişlerin iç kısımlarına retainer  adı verilen Teller sabitleniyor. Retainer en az 2 yıl yapışık kalmalıdır. Kendisi düşmediği veya kopmadı müddetçe tutucunun  çıkarılması önerilmez. Çünkü dişler her zaman eski eğri pozisyonuna dönme eğilimindedirler.

Şeffaf plak mı? Diş Teli mi?

Her iki uygulama birbiriyle karşılaştırılacak olur ise şeffaf plan önemli avantajları olduğu görülür nokta Ancak şeffaf plaklar pastanın kullanım disiplinini gerektirir. Plakların günde 20-22 saat takılması gerekmektedir. Şeffaf plak ekşi sözlükte de yer aldığı gibi takmadığınızda paranızın çöpe gideceği bir tedavidir. Hekim siz plakları takmadığınızda hiçbir mes’uliyet kabul etmez. Şeffaf plak fiyatları ucuz değildir. En iyi tedavi alternatifi olmasına rağmen takmayan kişiler için başarı söz konusu olamaz. Eğri diş tedavisi fiyatı tedavi süresinin uzun olması ve malzemelerin pahalı olması nedeni ile taksitle ödenebilmektedir.

Şeffaf Plak Markaları

Artık plak ile telsiz ortodonti uygulayan firma sayısı arttı. Eskiden yurt dışına gönderilmek zorunda olunan ölçüler imdi Türkiye’de üretiliyor. Şeffaf plak ile telsiz ortodonti tedavisi İstanbul ağırlıklı olarak üretim yapılan bir ürün halini aldı. Yatırım maliyeti ve her aşama için farklı plak üretilmek zorunda olunması nedeni ile fiyatlar ucuz olamamaktadır.

Ortodonti Tedavisi
Ortodonti Tedavisi

Türkiye’de yerli ürünlerin yanı sıra ithal ürünler de piyasada yer almaya devam etmektedir. En başarılı markaların başında ORTHERO, Clearfix, Orthoaligner, Invisalign, Şeffaf, Aparey markaları yer almaktadır. Clearfix şeffaf plak, EON şeffaf plak bunların hepsinde üretim prensibi aynıdır.

Şeffaf Plak Nasıl Kullanılır?

Şeffaf plaklarla ortodonti telsiz bir ortodonti uygulamasıdır. Dişlerin üzerinde sadece buton denilen beyaz kompozitler bulunur. Hastanın tek yapması gereken plakları günde en az 20 saat takmaktır. Şeffaf plak aşamaları ilerledikçe plakların takılıp çıkarılması da kolaylaşır.

Yemek yerken, sıcak içerken plakların ağızdan çıkarılması gerekir. Temizlenmesi diş fırçası ile yapılır. Protez temizleme tabletlerinin kullanılması önerilmemektedir. Deterjan gibi kimyasallar veya çamaşır suyu şeffaf plaklarınıza zarar verebilmektedir. Kullanım sırasında şeffaf plak ağrı yapabilir. diş hareketinden kaynaklanan bu rahatsızlık geçicidir. Şeffaf plak İstanbul da üretilip başta Ankara, Antalya, İzmir gibi illerimize gönderilmektedir.

Şeffaf plak kaç ay takılır diye merak edenlerim muayene olmaları gerekiyor. Kendi dişleri için kaç plak kullanacaklarını ve tedavi süresini  ve şeffaf plak fiyatını öğrenmek için başka seçenekleri yok gibidir.

Şeffaf Plak ile Telsiz Ortodonti Yapan Hastane veya Doktor Nasıl Bulurum?

Bu yeni nesil ortodonti tedavisini yaptırmak isteyenler şeffaf plak tedavisi yapan hastaneler veya diş hekimlerini bulmakta zorluk çekmekte. Orthero yapan yerler ve invisalign yapan yerler hakkında da yeterli bilgi yok maalesef. İstanbul Küçükçekmece Cennet metrobüs durağında bulunan diş kliniğimizde uzun zamandır ORTHERO ile telsiz plakla ile ortodonti işlemlerini başarı ile yapmaktayız. Sizin konumunuza en yakın plakla tedavi yapan hastaneler için iletişim sayfamızdan bize bulunduğunuz konumu ili ilçeyi bildirdiğinizde size yardımcı olmaktan da mutluluk duyarız.

Plakla tedavi yapan bir hekim olarak, aşağıda 3D planlamasını yaptığımız bir hastamızın tedavi planlamasını da video olarak yer vereceğim. Ağızdaki dişler de tıpkı bu simülasyondaki gibi adım adım hareket ederek düzelmektedir.

Şeffaf Plak Kullananlar

Artık hastalar şeffaf plak dişleri düzeltir mi diye sormuyor. En çok sordukları şeffaf plak diş teli fiyatları ne kadar ve arada süre farkı var mı şeklinde. Şeffaf diş plak fiyatları 2020 fiyatları le 2021 şeffaf plak fiyatlarını merak edenler muayene olduklarında kendileri için uygulanacak plak sayısına göre bu ortodonti tedavi fiyatını öğrenebileceklerdir. Ortalama bir fiyat isteyenlere 1000 € ve daha yüksek fiyatlar olduğunu söyleyebiliriz.

İstanbul Küçükçekmece’de bulunan klinik size uzak değilse ücretsiz muayene randevusu alabilirsiniz. Diş muayenenizi yapıp size hangi tedavi ne kadar sürede nasıl bir sonuç alınacağı bilgisi verilir. İletişim. www.drsertac.com/iletisim

Şeffaf Plak ile Telsiz Ortodonti

Şeffaf ortodonti plakları hakkında bilgi vermeye çalıştık. bu yazıda şeffaf plak kaç saat takılmalı, şeffaf plak ücretleri, şeffaf plak kimlere uygulanır, şeffaf plak hangi dişlere uygulanır, şeffaf plak yöntemi nedir, diş eğriliği için plak nasıl yapılır, şeffaf plak tedavisi yaptıranlar memnun mu sorularına yanıt bulabildiğimizi düşünüyoruz.

Bu tedaviyi yaptırmayı düşünüyorsanız İstanbul Küçükçekmece E5 üzerinde olan kliniğimize gelip detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Şeffaf Plak ile Telsiz Ortodonti Fiyatları 2019

Diş Teli Fiyatları
Alt üst çene ortodonti tedavisi7500
Tek çene ortodonti Diş teli ile5500
Şeffaf Plak ile telsiz ortodontiTıklayınız
Ortodontik Fotoğraf50
Ortodontik Fotoğraf Tetkiki50
Ortodontik Model Yapımı80
Ortodontik Model Analizi 50
Ara Dönem Sefalometrik Film Analizi100
Ara Dönem Model Yapımı80
Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi1695
Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi2025
Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi2715
Sabit Kapanış Yükseltici Tatbiki (Kısa Süreli)115
Lingual Teknikle Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi1840
Lingual Teknikle Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi2240
Lingual Teknikle Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi2975
Açık Kapanışın Ortodontik Tedavisi2715
Önleyici Ortodontik Tedavi855
Kısa Süreli Ortodontik Tedavi970
Pekiştirme Tedavisi 605
Pekiştirme Aygıtı (Hawley Aygıtı vb)590
Sabit Pekiştirme Aygıtı (Lingual Retainer)605
Dudak Yastıkçığı (Lip Bumper) 515
Tek Çeneyi İlgilendiren Aparey Yapımı (Vida Hariç)605
Çift Çeneyi İlgilendiren Aparey Yapımı (Frankel Aygıtları - Aktivatör - Bionatör)1095
Vida Uygulaması (Tek Vida)180
Sabit Fonksiyonel Aygıt Uygulaması 1265
Kayıp Apareyin Yeniden Yapımı (Tek Çene) 525
Aparey Tamiri195
Ağız Dışı Aparey Tatbiki (Headgear - Chincap)575
Reverse Headgear1250
Düz Ark Teli Tatbiki (Tek Çene NİTİ Telleri)240
Büküm İçeren Tel Tatbiki (Tek Çene)255
Segmental Ark veya Tork Arkı Tatbiki255
Bant Tatbiki (Tek Diş)205
Braket Tatbiki (Tek Diş) 155
Lingual Braket Tatbiki (Tek Diş) 180
Düşen Bant Tatbiki (Tek Diş) 145
Düşen Braket Tatbiki (Tek Diş)145
Bant veya Braket Çıkarılması (Tek Diş)65
Lingual Ataçman Tatbiki155
Lingual Ark330
Nance Apareyi575
Hızlı Maksiller Genişletme Apareyi855
Preoperatif Dudak Damak Yarığı (Ortodontik Tedavi)1790
Postoperatif Dudak Damak Yarığı (Ortodontik Tedavi)1645
T.M.E. Splint Yapımı705
Model Set-Up475
Positioner Yapımı1190
Sefalometrik Cerrahi Planı180
Ortodontik Modellerin Face - Bow ile Artikülatöre Taşınması575
Model Cerrahisi430
Oklüzal Cerrahi Splint (Tek Çene)795
Ortodontik Ameliyat Arkı (Tek Çene)1105
Sürme Rehberliği1050
Ağız İçi Distalizasyon Apareyi (Pendex vb) 1265
Gömülü Dişin Diş Dizisinde Yerine Yerleştirilmesi (Tek Diş)1330
Reserve Curve'li Niti Ark Tatbiki330
Ortognatik Cerrahi Ortodontik Tedavisi2845
Mini Vida Uygulaması320
İnterproksimal Aşındırma (Tek diş)65

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.4 / 5. Oy sayısı: 192

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂