ŞEFFAF PLAK ORTODONTİ UYGULAMASI

Şeffaf aparey ortodonti tedavisinde tel takmadan uygulanan bir yöntemdir. Dişlerden ölçü alınır ve bilgisayar üzerinde analiz edilerek ne kadar sürede kaç adet plak kullanarak dişlerin düzeltilebileceği belirlenir. Şeffaf aparey fiyatları diş teli fiyatlarıyla karşılaştırıldığında hemen hemen aynı fiyatlar ile uygulanmaktadır. Telsiz ortodonti tedavisi olarak da bilinen şeffaf plaklarla eğri dişlerin düzeltilmesi yöntemi son beş yıldır uygulanmaktadır. Türkiye’de giderek artan kullanım alanı hastaların bu tedavi hakkında daha fazla bilgi olmasıyla gerçekleşmiştir. Diş teli takıldıktan sonra dişlerin yeniden hareket etmesini engellemek amacıyla takılan Şeffaf plak ile benzer yapıdadır. Şeffaf aparey ile ortodonti tedavisinde bu plaklar dişleri her seferinde hareket ettirerek istenilen pozisyona getirilmesini sağlar.

ŞEFFAF APAREY FİYATLARI

Şeffaf plaklarla ortodonti tedavisinde uygulanan fiyatlar alışılmış ortodonti tedavisi fiyatlarıyla aynıdır. Şeffaf plaklar aslında daha yüksek maliyetler ile ortaya çıkmaktadır. Ancak diş teli ile rekabet edebilmesi için şeffaf aparey fiyatları tel fiyatları ile aynı seviyelerde tutulmaktadır. Diş plağı düzenli takıldığında çok başarılı sonuçlar alınmaktadır . Diş teli ile şeffaf aparey tedavi sonuçları arasında fark görülmez. Plaklar ile yapılacak tedavinin sonuçları yapılan planlama aşamasında bitim şeklinde görülebilmektedir. Hasta için en büyük avantajlarından bir tanesi de tedavinin bitmiş halini ekranda görebilmesidir.

Plaklar günde 22 saat kullanılmalıdır. Yemek yerken plaklar çıkarılır. Sıcak içecekler içildiğinde plak zarar görmemesi için çıkarılır. Gün içerisinde dişlerinizin üzerine bir kılıf gibi saran plaklar birkaç gün içerisinde alışırsınız ve takmadığınızda boşluk hissedersiniz. Şeffaf plakların diğer bir avantajı da özel günlerde ve zamanlarda plana çıkararak fotoğraf çektirmek veya sunum yapmak gibi gereklilikleri rahatlıkla karşılamasıdır.

Diş plağı takılmazsa ne olur?

Diş plağı düzenli olarak takılmadığında dişler hareket etmez. Tedavinin gerçekleşebilmesi için günde 20 ile 22 saat plak düzenli olarak takılmalıdır. Dişler üzerine gelen kuvvetler plak sayesinde dişleri düzeltir. Değişen her plaka ile işler bir miktar daha hareket edeceğinden sıralı ve düzenli olarak plak kullanımı gerekir. Hastanın diş plağnı takmaz ise tedavi başarılı olamaz. Bunun bütün sorumluluk hastaya aittir. Hekimin bu konuda yapabileceği bir şey yoktur.

Şeffaf aparey uygulayan doktorlar:

Türkiye’de İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Diyarbakır, Malatya, Gaziantep, İstanbul Avrupa yakası, Bakırköy, Avcılar, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Beylikdüzü, Sefaköy Florya, Topkapı, Bakırköy, Bahçelievler bölgelerinde şeffaf diş plağı uygulayan doktor bulabilirsiniz. Şeffaf aparey uygulayan doktorlar farklı tecrübelere sahip olabilirler. Çok sayıda vaka uygulamış doktorlar ile tedavi sırasında karşılaşacağıcağınız sorunları da kolaylıkla halledebilirsiniz.

Plak düzenli takılmadığında sonra pişman olan hastalar için yeniden ölçü alıp plan ara plaklar ile desteklenerek devam ettirilmesi mümkündür.  Bu işlem için ilave bir ücret ödenmesi gerekecektir. Düzenli plak kullanan hastalar için tedavi başında söylenen şeffaf plak fiyatları dışında herhangi bir ekstra maliyet olmamaktadır.

İSTANBUL ŞEFFAF PLAK TEDAVİSİ DOKTOR BULMA

İstanbul’da şeffaf plaklar ile ortodonti tedavisi uygulayan doktorlar Küçükçekmece Avcılar Bakırköy Beylikdüzü Halkalı Bağcılar Bahçelievler bölgesinde bulabilirsiniz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 216

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂