Telsiz Ortodonti ve Fiyatları

Şefaf plaklarla ortodonti tedavisi alışılmış eğri diş düzeltme yöntemleri ile farklılık gösterir. Bu sistemde dişler üzerine tel takılmaz. Her vaka için uygun telsiz ortodonti uygun olamayabilir. Doğru tedavi planı hazırlamak önemlidir. 

Şeffaf Plak ile Telsiz Ortodonti Mümkün mü?

Uygun vakalarda kullanıldığı zaman şeffaf plak ile ortodonti uygulamasının çok iyi bir alternatif olduğu kanıtlamıştır. Konfor bakımından çok rahattır. Kırılma,batma,estetik sorun yaşamaz. Sabit telli tedaviden daha rahattır. Tedavi sonucu işlem başında görülebilir. Dişlerin eğri olması iskeletsel sorunlar olmadığında giderilebilir. 

Üç boyutlu görüntüleme ve yazıcılar sayesinde 10 yıldan uzun süredir dünyada kullanılmaktaydı. Türkiye de üretimin başlaması fiyat ve zaman bakımından büyük avantaj sağlamıştır. Bu sayede yurt dışına ölçü gönderme ve geri alma zamanlarını beklemeden hemde daha uygun fiyatlar ile aynı tedavi uygulamak mümkün olmaktadır.

Telsiz Ortodonti Başarısı

Şeffaf plaklarla ortodonti tedavisi başarısı aslında hastanın uyumuna bağlıdır. Doğru yapılmış bir planlama sonrasında hazırlanan plaklar kurallara uygun takılır ise %100 başarı sağlanır. Hastalar genellikle tel kullanmak istemedikleri için şeffaf plaklarına düzenli ve kurallara uygun bir şekilde takarlar. Bu sayede de şeffaf apareyler ile başarılı tedaviler gerçekleştirilebilir. Tedavi başarısı için günde en az 22 saat kullanmak gerekiyor. Bu tedavi çocuklar için tercih edilmez. Tedavi sırasında aksamalar olduğunda ara plak üretilerek tedavi başarısı elde edilebiliyor. 

Şeffaf Plak Fiyatları ne Kadar?

Şeffaf Aparey
Şeffaf Aparey

Ortadan ortodonti tedavisi fiyatları ile şeffaf plak tedavi fiyatlarının aşağı yukarı birbirine yakın olduğunu söyleyebiliriz. Şeffaf plaklar ile tedavi geçmiş yıllarda daha yüksek fiyatlar ile uygulanmaktadır. Ancak günümüzde ortak herro firması tarafından Türkiye’de üretilen plaklar tedavinin daha uygun maliyetler ile yapılmasına ve ortodonti tel fiyatları ile aynı olmasını sağlamaktadır. Bu vesile ile yerli üretim yapan orta herro firmasına teşekkür etmek isterim.

Sayın Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya sizin estetik diş tedavileri ile ilgili başarılı çalışmalar yaptığınızı biliyoruz ortodonti tedavisi estetik diş tedavilerinde nasıl bir rol oynamakta?

Özellikle dişlerin sıralanışı bozuk ve yüzeyleri renkleri problemsiz ise ortodonti ile dişlerin düzeltilmesini tavsiye etmekteyim. Bazen aralıklı dişlerin olması ortodonti tedavisi ne ihtiyaç duyulmasına gerektirir. Bu gibi durumlarda başarıyla uygulanan ortodonti tedavisi sonrasında hasta istediği estetik görünüme kavuşabilir. Ancak dişler üzerinde renk bozuklukları şekil bozuklukları kırıklar kanal tedavisi veya çekilmiş dişler gibi problemler var ise estetik zirkonyum diş kaplamalar belki implant uygulamaları estetik diş tedavileri için başarı sağlar.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 2

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂