TÜRKİYE DİŞ FİYATLARI

Diş tedavi fiyatları yüksek olduğu için erteleme bahanesi de her zaman vardır. Türkiye diş fiyatları diğer ülkelere göre ucuzdur. Türkiye diş fiyatları ile ilgili bilgi vereceğimiz bu yazıda İstanbul, Antalya, Denizli, Balıkesir illerinde yapılan diş estetiği uygulamalarını da anlatacağız. Zirkonyum diş fiyatları ve implant diş fiyatları ucuz olduğu için ve kaliteli yapıldığı için birçok ülkeden hasta Türkiye ye diş yaptırmaya gelmektedir. Neden diş yapımında Türkiye ve özellikle İstanbul tercih ediliyor? Hangi tedaviler ne kadar sirede tamamlanabiliyor sorularına da yanıt bulabileceksiniz.

TÜRKİYE DİŞ FİYATLARI

Dünya fiyatları ile karşılaştırıldığında Türkiye’de diş fiyatları özellikle implant ve diş kaplama ücretleri son derece ekonomiktir. Avrupa ülkeleri ile kıyaslandığında beşte bir oranında fiyatlar söz konusu olmaktadır. Kullanılan diş malzemesinin özelliğine göre fiyatlar değişir. Mesela bir zirkonyum diş kaplama ile porselen diş kaplama fiyatı farklılık gösterecektir. Porselen diş fiyatları ne kadar diye sormadan önce yapılacak dişin kalitesi nasıl olacak diye sormanız gerekir.

Türkiye’de diş yaptırmak ucuz ama yapılacak dişin iyi olmaması size geri dönüşünüzde büyük problemler çıkarabilir. Bu nedenle Türkiye de diş yaptırmadan önce bu konuda tecrübe ve başarısı kanıtlanmış hekimleri bulmak gerekiyor. Pek çok insanın Türkiye’de diş yaptırıp daha sonra büyük problemler yaşadığını da duymuş olmalısınız. Siz de buna benzer bir olumsuz durumla karşılaşmak istemiyorsanız diş yaptıracağınız hekimin klinik tecrübesi ve yaptığı işler ile ilgili sunumunu mutlaka isteyiniz. Yaptığı diş örnek fotoğraflarını gördükten sonra klinik ziyaretiniz size güven konusunda fikir verecektir.

DİŞ FİYATLARININ BELİRLENMESİ

Türkiye diş fiyatları
Türkiye diş fiyatları ucuz ama kaliteli mi?

Diş tedavi fiyatları sadece implant veya kaplama fiyatlarından ibaret olmamaktadır. Tedaviye başlamadan önce yapılacak hazırlıklar, diş çekimi, diş eti hastalığı tedavisi, diş çürüğü dolgusu, kanal tedavisi işlemleri bitirilmelidir.

Sağlıklı diş etleri ve sağlam dişler olduğunda uygulanan diş kaplamaları ve implantları uzun ömürlü kullanılabilir. Ağızda diş eti problemi var iken implant uygulanması implantın zaman içerisinde kaybedilmesine neden olacaktır.

TÜRKİYE NEDEN UCUZ?

Türkiye’de bir diş kaplaması neredeyse Avrupa fiyatlarının 1/5 (beşte biridir). Sadece diş kaplaması için değil bütün diş tedavileri için uygun fiyatlar vardır. Diş teknisyenleri ve diş hekimlerinin eğitimli ve çalışkan olmaları Türkiye’yi diş tedavileri için Avrupa’nın gözdesi haline getirmiştir.

Örnek verilecek olursa diş kaplamalarında porselen diş kaplama 750TL (100 €) civarında uygulanırken zirkonyum diş kaplama bunun neredeyse iki katı veya biraz daha fazlasıdır. Metal destekli kaplamalar ağzın arka bölgesinde kullanılabilir ön diş estetiği için metal porselenler uygun olmamaktadır. Estetik amaçla yapılan diş kaplamaları ön bölgede zirkonyum kullanılarak uygulanır. Diş hekimleri herkes için diş tedavilerini geç kalmadan yaptırmalarını önerir.

Senede bir defa düzenli diş kontrolleri ortaya çıkacak birçok sorunun zamanında tespit edilmesini ve hızlı bir şekilde uygun maliyetlerle tedavi edilmesini sağlar.

Dişler için koruyucu bakım, röntgen kontrolleri, ağız kayıtları uzun ömürlü diş yapısına sahip olmak için vazgeçilmez gereksinimlerdir. Senede en az 1 defa yapılacak diş hekimi ziyaretlerinde tedaviye ihtiyacı olan dişler belirlenip en hızlı ve kaliteli şekilde tamamlanır.

DİŞ KAPLAMA VE DİŞ KÖPRÜLERİ İLE ESTETİK

Çekilmiş diş boşlukları içinde en az iki diş aşındırarak diş köprüsü uygulamaları yapılır. Malzeme olarak porselen veya zirkonyum diş kaplama en çok kullanılan ürünlerdir. Porselen diş kaplamada dayanıklılığı arttırmak için metal altyapı kullanılır. Diş kaplama fiyatları işlem için kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterir.

Yapılacak diş sayısı, önemlidir. Genellikle her bir diş için fiyat artar. Diş kaplama fiyatı nı belirleyen diğer bir faktörde diş hekiminin bilgi beceri ve tecrübesidir. Yaşanılan coğrafyanın fiyatlar üzerindeki farkı küçümsenemez. Özellikle sabit giderler, kira, vergi, yaşam standardı coğrafi olarak fiyatların farklılık göstermesine neden olur.

TEŞHİS FİYATLARI

Dijital Panoramik Çene Filmi 200 TL
Diş Çekimi 200 TL
Diş Kökü Çekimi 250 TL
Üst 20 Yaş Diş Çekimi 300- 900 TL
Ameliyatlı Diş Çekimi 500- 1750 TL
DİŞ TAŞI TEMİZLİĞİ ve DİŞ ETİ TEDAVİ FİYATLARI
Diş Taşı Temizliği DTT Tüm Çene 1. Seviye 300 TL
Diş Eti Tedavisi (Küretaj) Tüm Çene 1. Seviye 450 TL
Diş Eti Ameliyatı ( Flap) Tek Bölge 600 TL
Estetik Diş Eti Ameliyatı ( SDG) 800 TL
DİŞ DOLGUSU ve KANAL TEDAVİLERİ FİYATLARI
Estetik Beyaz Dolgu 250TL
Estetik Kompozit Yaprak Kaplama/ Kompozit Lamina Veneer 500 TL
Kanal Tedavisi ( Dolgusu Hariç) 300 TL
6 ve 7 Numaralı Dişlerin Kanal Tedavisi ( Dolgusu Hariç) 500 TL

ESTETİK SABİT PROTEZ UYGULAMA FİYATLARI

Üç Boyutlu Gülüş Tasarımı Kompozit / Akrilik Tek Diş ( Mock- Up)
Porselen Kaplama Metal Destekli Diş (CAD-CAM Bilgisayarlı) Lab.
İmplant Üstü Porselen Kaplama Metal Destekli Diş (CAD-CAM Bilgisayarlı) Laboratuvar
Porselen Kaplama Zirkon Destekli Diş (CAD-CAM Bilgisayarlı) Lab.
Yaprak Kaplama / Porselen Lamina Venner Empress e-max 2

İmplant Üstü Porselen Kaplama Metal Destekli Diş (CAD-CAM Bilgisayarlı)
Diş İmplantı Türkiye Üretimi Kaplama Hariç
Diş İmplantı Amerika/ Impant Dırect Üretimi Kaplama Hariç
Diş İmplantı Almanya/ Bego Üretimi Kaplama
İmplant Üstü Hassas Tutucu Türkiye Üretimi
İmplant Üstü Hassas Tutucu Amerika/ Almanya Üretimi
Tek Çene İmplant Üstü Vidalı Sabit Protez

HAREKETLİ DİŞ PROTEZ

Tam Protez Çelik İskelet Destekli ( Damak)
İskelet Ankerli Estetik Protez
Protez Tamiri 50 TL
Gece Koruyucusu Yumuşak Plak
Protez Altı Besleme
DİŞ BEYAZLATMA FİYATLARI
Ev Tipi Beyazlatma Sistemi 1500 -2500 TL

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 158

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂