Zirkonyum diş kaplama nedir, Ömrü ve fiyatı ne kadar?
Bütün dişlerini kaybedenler için implant mı protez mi?

ZİRKONYUM DİŞ KAPLAMA

Bu yazıda size zirkonyum diş kaplama nedir, nasıl yapılır, zirkonyum diş kaplaması neden tercih edilir, olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir, zirkonyum diş kaplama ömrü ne kadar, zirkonyum diş kaplama renkleri ve bu kaplama ile ilgili yorumlardan bahsedeceğim. Hemen ardından da zirkonyum diş kaplama 2021 fiyatı ne kadar sorunuza yanıt bulacaksınız. Zirkonyum diş kaplamayı anlattığım videoya da bu sayfada yer vereceğim. Zirkonyum diş kaplama ekşi sözlüğe bile girmiş bir estetik diş kaplamadır.

Diş Estetiği ve Zirkonyum Kaplama

Estetik diş uygulamaları denildiğinde akla ilk gelen malzeme olmayı başaran zirkonyum diş kaplama gerçekten başarılı sonuçlar vermektedir. Zirkonyum diş kaplama örnekleri linkte yer almaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama
Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum diş kaplama nedir, nasıl yapılır?

Diş kaplamalarında dayanıklılığı arttırmak için kullanılan metal alt yapının olumsuz özellikleri olması nedeni ile tercih edilen bir diş kaplama alt yapı malzemesidir. Metal yerine zirkon kullanılır.Zirkonyum diş renginde olması ve biyolojik uyumu nedeni ile tercih edilir. Doku dostu malzeme olarak bilinen zirkonyum ortopedi ameliyatlarında da kemik içerisine başarı ile uygulanabilen biyolojik uyumlu malzemedir. Alerji yapmaz. Diş kaplamalarda kullanıldığında hem dayanıklı olması hem de estetik olması nedeni ile istenilen sonuçlar alınabilir.

Üretim tekniği metal içeren porselen diş kaplamalardan farklıdır.

Zirkonyum diş kaplaması neden tercih edilir?

Sıklıkla uygulanan porselen diş kaplamaların yerine artık zirkonyum diş kaplamalar kullanılıyor. Neden mi daha çok tercih ediliyor? Madde madde sıralayayım.

  • Dayanıklıdır
  • Biyolojik uyumludur
  • Bakteri tutulumu azdır
  • Diş etinde renklenme yapmaz
  • Diş eti çekilmesi olmaz
  • Isı iletkenliği dişe yakındır

 

Zirkonyum olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?

Zirkonyum malzemesinin neden tercih edildiğini yukarıda anlatmaya çalıştım.

Zirkonyum diş kaplama ömrü ne kadar?

Diş kaplamasının ömrü kullanılan malzemeye, dişin hazırlanışına, kaplamanın hazırlanışına ve ağız bakımına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Diş eti sağlığı dişler için olduğu kadar diş kaplamaları için de önemlidir diyen Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya iyi yapılan diş kaplamalarının 20 yıl kullanılabileceğini belirtti.

Diş probleleri ortaya çıktığında geç kalınmadan diş hekimine gidilmesi gerektiğinin altını çizen Kızılkaya İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğinde hastalarını senede bir defa ücretsiz kontrol muayenesine çağırdıklarını söyledi. Bu sayede ortaya çıkmaya başlayan sorunları erken teşhis ediyor ve ilerlemeden tedavi ve önlemleri aldığımızda hasta için yüksek maliyetlerin oluşmasını da engelliyoruz dedi.

Zirkonyum diş kaplama renkleri nasıl?

Ön diş estetiği tek diş zirkonyum kaplama
Ön diş estetiği tek diş zirkonyum kaplama

Doğal diş görüntüsü istendiğinde zirkonyum diş kaplama malzemesinin tercih edildiğini söylediniz. Kendi dişimizin rengi ile kaplama diş rengi birbirine ne kadar benzeyebiliyor diye sorduğumuzda Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya çekmecesinden renklerini seçtikleri bir renk kartelası çıkardı. Bu bizim renk skalamız dedi. Burada her dişe uyacak renk tonları mevcut. Ara renkleri ise diş teknisyenlerimiz sanatsal yetenekleri ile yakalayabiliyor. Önde tek bir dişiniz hasarlı ise onu düzeltmek için diğer dişlerinize işlem yapılmasına gerek kalmadan o tek diş kaplamasını tıpkı diğer dişlerinizin renginde yapabiliyoruz dedi.

Örnek olarak da bilgisayarından bu resmi bize gösterdi. Bu hastanın üst ikinci kesici dişi kanal tedavisi olmuş. Kanal tedavisi sonrasında dişlerde görülen renklenme bu hastada da baya ilerlemiş. Üstteki resimde dişin zirkonyum kaplama yapılmadan önceki durumu görülüyor. Diş kesilerek küçültülmüş ve ölçüsü alınmış. Diş laboratuvarında bilgisayar destekli tasarım ve  CAD CAM tekniği ile hazırlanan diş beş gün gibi kısa bir süre içerisinde hazırlanmış ve kesilen dişteki geçici diş kaplaması çıkarılarak hazırlanan zirkonyum diş kaplama yapıştırılmış.

Diğer dişlere hiç bir işlem yapılmadan sadece tek diş için uygulanan bu işlemin fiyatı da gayet makul. Senelerce renklenmiş koyu renk diş ile dolaşan hasta da neden daha önce yatırmadığını şöyle anlatmış.

“Gittiğim yerlerde tek dişe işlem yapılamayacağını söylediler. Bazıları 4 diş bazıları 6 dişimin kesilmesi gerekeceğini söyledi. Bu nedenle senelerce bu renklenmiş diş ile dolaştım. Size diş temizletmek için gelmesen daha da yaptıramayacaktım.”

İşte böyle değerli okuyucularım. Doktorunu bulmak çok önemli değil mi?

Zirkonyum Diş Kaplama Zararlı mı?

Zirkonyum diş kaplama 2020 fiyatı ne kadar? 

Sağlık için harcanan para boşa gitmez derler. Sağlık olunca misli ile para kazanmak mümkündür gerçekten. İnsan basit bir ayak veya parmak ağrısı ile bile günlük aktivitelerinden geri kalabiliyor. Diş sağlığı ve diş ağrısı da insanı canından bezdirir. Ne iş yapabilir ne kafasını toplayabilir. Dişi ağrıyan insanın yüzü gülemez. Sadece diş ağrısı değil diş estetiği de insanın moral olarak çok etkiler. Daha iyi bir ağız sağlığı ve diş estetiği için diş hekimi Sertaç Kızılkaya’nın önerdiği gibi iyi bir zirkonyum diş kaplama fiyatı ne kadar acaba. İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniği kurucusu Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya’ya zirkonyum kaplama fiyatları ne kadar diye sorduk.

Yapılacak zirkonyum diş kaplama fiyatı için belirleyici etkenlerden bahsetti. Klinikte diş doktorunun dişi hazırlamak için kullandığı aletler, hekimin bilgi, yetenek ve tecrübesi, işe göstereceği özen ve ayıracağı zamanın ne denli önemli olduğunu tek tek anlattı. Zirkonyum diş fiyatlarını sadece diş hekimi malzemeleri değil, diş laboratuvarındaki malzemeler, teknoloji ve teknisyenin eğitimi ve yeteneği sonucu önemli derecede etkilermiş.

Bütün bunların iyi olduğunu düşünürsek zirkonyum diş fiyatı bin TL yi geçermiş. Evet 150€ gibi bir zirkonyum diş kaplama fiyatı olduğunu duymuştuk zaten. Uzun ömürlü sorunsuz diş kaplama için bu parayı ödemek gerekiyor diyen Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya ya 02126616979 no lu telefondan ulaşabilirsiniz.

 

Zirkonyum diş kaplamayı videosu ile sizlere daha hızlı bilgiler vermeye çalıştım.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 2.3 / 5. Oy sayısı: 7

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂

× WhatsApp ile randevu alın