ZİRKONYUM İLE ESTETİK ÖN DİŞ UYGULAMASI

Zirkonyum diş kaplama nasıl yapılır?

Eski diş kaplama yenilenmesinde zirkonyum diş kaplama ve fiyatı
Eski diş kaplama yenilenmesinde zirkonyum diş kaplama ve fiyatı

Kaplama yapılması gereken durumlarda azda kaç tane dişin üzerine kaplama yapılması gerektiği ve çiğneme fonksiyonunda hangi dişler ile temasta olacağı tespit edilmelidir. Unutulmaması gereken en önemli konulardan bir tanesi doğru planlama yapıldığında uzun süreli sağlıklı diş kullanımı mümkün olabilmektedir. Diş hekimliği somut bir meslek olduğu için ortaya çıkan eseri herkes görmek ister.  tedavi öncesi mevcut durumunu görüntüleyen fotoğrafların alınması hem tedavi planlaması açısından hemde önce sonra bakanın durumu ile ilgili önemli bilgiler vereceğiniden dikkat edilmelidir.

  • Zirkonyum diş uygulama aşamaları adım adım doğru bir şekilde gerçekleştirildiğinde ortaya ideal bir görüntü çıkar.
  • Diş etrafına uyuşukluk sağlamak amacı ile anestezi yapıldıktan sonra diş üzerine kaplama gelebilecek şekle getirilir. Daha sonra dişlerinizden ölçü alınır.
  • Provaya kadar kullanacağınız geçici diş kaplamalarınız hemen yapılır. Bu şekilde dişlerinizde aşırı bir hassasiyet olmaz.
  • Zirkonyum altyapı diş laboratuvarında hazırlanır ve ağzınızda yapılan provayla diş eti uyumu kontrol edilir.
  • Bir sonraki randevunuzda zirkonyum dişlerin estetik provası yapılır.
  • Dişlerinizin yüzünüze uyumu kontrol edilerek hastanın onayınız alınır ve bitim aşamasına geçilir.
  • Provalar bittiğinde zirkonyum altyapılı estetik dişlerinize cilalama işlemi uygulanır.
  • Son olarak zirkonyum diş kaplama kendi dişleriniz üzerine yapıştırılır.
  • Yapım işlemleri 5-15 gün içerisinde tamamlanır.
  • Hayalinizdeki güzel gülümsemenize kavuşursunuz.

ESTETİK ÖN DİŞLERDE ZİRKONYUM

Bir çok olumlu özelliği ile ön plana çıkan bu malzeme özellikle ön diş bölgede tartışmasız bir üstünlük sağlar. Eski köprülerin sökülmesi ve yerine zirkonyum kullanılarak yeni estetik ön dişler yapılması tavsiye edilir. Alınan estetik sonuçlar zirkonyum diş kaplama için ödenen paranın fazlası ile hakkını verdiğini göstermektedir. Malzeme fiziksel özellikleri ile üstün bir daha yanıma sahiptir. Ön dişlerin kaplanması gerektiğinde yani estetik nedenler ile üzerlerine kaplama yapılması gerektiğinde lamina diş kaplamaların uygun olup olmayacağını doğru bir şekilde değerlendirmek yerinde olacaktır. Bazı hastalar için sadece lamina ile porselen yapmak daha verimli olabilir.

Ön bölgede yapılan estetik zirkonyum diş kaplamalar fiyat olarak porselen diş kaplamalardan daha yüksektir. Alınan estetik ve fonksiyon sonuçları artık ön bölgede bir koyun diş kaplamaları başarıyla kullanıldığını ve fiyat olarakta ödenen paranın karşılığını tam olarak alındığını belirtebiliriz.

 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 180

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂