Zirkonyum Diş

Sabit protezlerin günümüzde en yaygın kullanılan protez türü olduğunu söyleyen Korudent Diş Kliniği ķurucusu Sertaç KIZILKAYA , bu protezlerin, ağızda birkaç dişin eksik olduğu durumlarda, dişsiz bölgeye komşu olan dişlerden ya da implantlardan destek alınarak yapılan restorasyonlar olduğunu söyledi. Bu yazıda zirkonyum diş kaplama örnekleri, önce sonra resimleri bulacaksınız.

Porselen Diş Kaplama

Sabit protezlerin metal destekli ve metal desteksiz olarak uygulanabildiğini aktaran Kızılkaya , “Metal destekli sabit protezler ağız içinde çiğneme kuvvetlerine yeterli direnci gösterirken, doğal diş görünümünü olumsuz etkileyerek estetik problemlere yol açabilir” dedi.

Zirkonyum diş kaplama önce sonra
Zirkonyum diş kaplama önce sonra
Zirkonyum Diş Kaplama önce sonra
Zirkonyum Diş Kaplama önce sonra

Metal alt yapılı porselen kaplamaların bu dezavantajlarından dolayı yüksek dirençli seramik sistemlerin geliştirildiğini, özellikle zirkonyum diş için kullanılan zirkon blokların günümüzde kullanılan en ideal altyapı materyali olduğunu ifade etti.
Zirkonyum kaplamalar metal destekli kronlar kadar dayanıklıdır, bunun yanı sıra diş renginde olması nedeniyle de daha estetiktirler. Yapılan kaplamalarda doğal dişe çok yakın bir görünüm elde edilebilir

.

Zirkonyum Diş Kaplama

Sayfada gördüğünüz görsellerden de anladığınız gibi diş estetiği için zirkonyum kaplamalar büyük fayda sağlar. Fiyat olarak porselen diş fiyatından daha pahalı olmasına rağmen zirkonyum diş kaplama fiyatı, alınan karşılığa göre yüksek değildir. Kullanım süresinin uzun olması ve dağla görüntü için aradaki farkın önemsiz olduğunu söyleyen hastalar zirkonyum diş kaplamaları tercih etmektedir.

Zirkonyum yaptıranların dikkat etmesi gereken uygulamayı yapacak hekimin bu konudaki bilgi, beceri, dikkat ve tecrübesidir. İşin özen ve itina ile yapılmadığında diğer kalitesiz malzemelerden bir farkı kalmayacaktır.

Sadece malzeme zirkonyum olduğu için size uzun kullanım ömrü sunamaz. Estetik de aynı şekilde malzeme zirkonyum diye iyi estetik olacağı anlamına gelmez. Aşağıya daha önce zirkonyum diş kaplama yaptırmış bir hastanın bana ne şekilde geldiğini ve zirkonyum kaplamaları sökülüp tekrar iyi bir işçilik ve dikkat ile yapıldığında diş ve diş etinin nasıl düzeldiğini gösteren bir resim koyuyorum. Siz de hekiminizi seçerken elinden gelenin en iyisini yapan hekimler ile çalışırsanız böyle kötü sonuçlar ile karşılaşmasınız.

ZİRKONYUM KAPLAMANIN AVANTAJLARI

• Zirkonyum porselenler diş renginde olmaları nedeni ile doğal dişe yakın görünüm sağlar.
• Diş etinde alerjik reaksiyonlara ve diş eti renklenmelerine neden olmazlar.
• Yüksek dirençli olmaları sayesinde hem ön hem de arka bölgedeki dişlerde güvenle kullanılabilirler.
• Alttaki dişin rengini maskeleyebilme özelliğine sahip olduğu için çeşitli nedenlerle renklenmiş veya çok koyu renkli dişlerde bile mükemmel sonuçlar elde edilebilir.
• Tat alma duyusunda bozukluğa, diş eti problemlerine ve ağız kokusuna neden olmayan sağlıklı materyallerdir.

Ön diş estetiği tek diş zirkonyum kaplama

Diş eti kenarı renkleşmesi porselen ile zirkonyum diş kaplama farkı.

Diş Hekimi Randevusu

Estetik Diş İstanbul

www.drsertac.net/bize-ulasin
Tel:+90(549) 3474347

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.7 / 5. Oy sayısı: 190

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂