İMPLANT UYGULAMALARI VE FİYATLARI

Diş hekimliği son yıllarda giderek karmaşıklaşan tedaviler ile uygulanmaktadır. Tedavilerin çeşitliliği ve fiyatların yüksek olması hastaları bilgi sahibi olmaya yönlendirir. Bu durumda hastalar haklı olarak kendileri için uygulanacak tedavi ve muhtemel sonuçları ile implant diş fiyatlarını öğrenmek isterler. Bu doğrultuda size mümkün olduğunca yardımcı olmaya çalışacağız.

Web sitemizin içeriği diş hekimliği alanında eğitim görmüş veya konusunda bilgili yazarlar tarafından oluşturulur. Son kullanıcının yani hastaların rahatlıkla anlayabileceği bir dilde yazmaya gayret gösteriyoruz. Karmaşık terimler ve teknik açıklamalar ile kafanızı karıştırmaktan  ziyade sizin için yol gösterici olacak makaleleri yayınlamaya gayret edeceğiz.

www.disdr.com sitesinin ücret talebi yoktur. Masraflarını sizin bu sitenin belirli alanlarında gördüğünüz reklamlardan karşılamaktadır.

Bundan 20 yıl kadar önce diş hekimliğinde bilim adamları büyük bir atılım ortaya koymuşlar ve eksik dişlerin giderilmesi amacıyla başarılı bir tedavi yöntemi sonuçlardır. Günümüzde implant kullanımı rutin bir hale gelmiştir. Dünyada ve ülkemizde her geçen gün giderek artan implant uygulaması üzerine yapılan diş protezleri çeşitlilikleri sayesinde hasta için en yüksek konforu vermektedir. Günümüzde bilim adamları silindirik ve vida şeklindeki titanyum implantların ağızdaki çene kemiği ile mükemmel bir şekilde bütünleştiğini tam olarak ispat etmiştir. Bu implantlar üzerine tek diş kaplamasından bir diş köprüsü veya bir diş protezine destek sağlanabileceğini kanıtlamışlardır. Diş implantları günümüzde sadece protezler için değil ortodonti tedavileri için de yardımcı olmaktadır. İnsan yaşamında büyük etki yaratan diş kaybı, implantların diş kökü yerini alması sayesinde büyük bir sorun olmaktan çıkmıştır.

tek diş implant istanbul fiyatıEksik dişler kişinin sadece görünümünü değil aynı zamanda konuşma fonksiyonlarını da olumsuz yönde etkiler. Sosyal hayatta öz güvenin yitirilmesi ve sindirim sistemi problemlerinin ortaya çıkması söz konusu olmaktadır. Diş hekimliği uygulamaları malzeme bilimindeki ilerlemeler artık uygulanan yapay diş protezlerinin neredeyse doğal diş kadar güzel görünmesini ve fonksiyon görmesini sağlamaktadır. Kaybedilen dişler yerine uygulanan protezlerin ağız için uygun estetiği sağlaması ancak doğru boyut ve şekilde üretilmeleri ile mümkün olmaktadır. Bu durumda hasta için yapılacak implant planlaması üst yapı protezinin şeklini etkiler. İmplantların ağız içerisindeki konumları ve statik olarak proteze sağlayacakları denge doğru şekilde planlanmalı ve uygulanmalıdır. Yüz şekline göre kişiye uygulanacak dişin formu belirlenir ve diş büyüklüğü ayarlanır. Yapılan dişin büyük olması veya küçük olması hasta yüzünde istenmeyen estetik sorunlar ortaya çıkarır. Büyük dişler konuşmayı ve çiğnemeyi de olumsuz etkiler.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz estetik diş hekimliğinde zirkonyum ve lamina diş uygulamaları sayfalarımızı okudunuz mu?

 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın!

Ortalama puanı 4.8 / 5. Oy sayısı: 148

Şu ana kadar oy yok! Bu yazıyı ilk değerlendiren siz olun.

Bu yazıyı yararlı bulduğun gibi ...

Sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz 🙂